Zavrieť

Porady

vyplnenie českého DP

potrebujem pomoc,vyplňam české DP.
Časť roka zamestnanec na Slovensku ,časť roka zamestnanec v Čechách. V DP do r.29a prepočitam SK na ČK a spočítam,to isté uvediem do r.31,ale neviem r.33 -daň zaplatená v zahraničí tz. na Slovensku?? A r.35 úhrn príjmov zo zahraničia zvýšený o poistné zaplatené zamestnávateľom-u nás to na potvrdeni nie je ,mám si to vypočitať sama?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    je tam všetko o vyplňaní slovenského DP ,ale ja potrebujem české DP,ale vďaka ,ešte mám prosbu ,ak vieš preradiť moju tému k tej diskusii bola by som rada,keby si mi to tam hodila,možno sa tam niekto ešte pripojí

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Neviem či som Ťa pochopila dobre, ale v ČR podávaš DP len za príjmy dosiahnuté v ČR.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    tuta Pozri príspevok
    Neviem či som Ťa pochopila dobre, ale v ČR podávaš DP len za príjmy dosiahnuté v ČR.
    ale v DP r.29a je výška celosvetových príjmov,logicky by som tam pripočítala aj slov.príjmy

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    Anik Pozri príspevok
    myslím že to platí iba pre čechov mi Slováci iba príjmy z ČR
    Anika
    to neviem na 100% preto prosím o pomoc, Marína je frajer na české ,ak by mi pomohla ,bola by som rada

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    balunka Pozri príspevok
    ale v DP r.29a je výška celosvetových príjmov,logicky by som tam pripočítala aj slov.príjmy

    Toto platí pre občanov ČR. Ty zdaňuješ len príjmy dosiahnuté v ČR.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    tuta Pozri príspevok
    Toto platí pre občanov ČR. Ty zdaňuješ len príjmy dosiahnuté v ČR.
    tz,že nevyplňam ani r.33,35 v českomDP ?

    fcela je offline (nepripojený) fcela

    fcela
    R.33 a 35 nevyplnujes, ostatne riadky v 1.casti 2.odd. podla potvrdenia o zd.prijmoch, r.34 dielci zaklad dane=r.31+r.32, pokracujes podla predpisanych riadkov, nie je to zlozite.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    fcela Pozri príspevok
    R.33 a 35 nevyplnujes, ostatne riadky v 1.casti 2.odd. podla potvrdenia o zd.prijmoch, r.34 dielci zaklad dane=r.31+r.32, pokracujes podla predpisanych riadkov, nie je to zlozite.
    ostatné viem,len som si nebola istá ,či príjmy zo Slovenska pripočítam k českým príjmom,ale tak sa zdá ,že v Čechách priznávam len český príjem
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.