Zavrieť

Porady

dan z prijmov PO

prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
prosim poradte mi
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inga29 Pozri príspevok
    prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
    lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
    no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
    prosim poradte mi
    dakujem
    Odpisy sa tam uvádzajú. U Vás pravdepodobne daňové = účtovným. Rozpíš v Poznámkach ...

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    evina Pozri príspevok
    Odpisy sa tam uvádzajú. U Vás pravdepodobne daňové = účtovným. Rozpíš v Poznámkach ...
    tak ale ked ich tam uvediem tak potom mi to znizi dan no ale ja som do toho antitalent preto prosim o radu
    ma to mi znizit dat?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    inga29 Pozri príspevok
    prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
    lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
    no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
    prosim poradte mi
    dakujem
    Neviem aké treba k tejto tabuľke poučenie ... teda vlastne neviem, či sa dá takto zadanej otázke vôbec porozumieť. Píšeš z mobilu ?
    Tabuľka je veľmi jednoduché porovnanie účtovných a daňových odpisov.
    Podľa Zákona o účtovníctve a Postupov účtovania je účtovná jednotka povinná účtovať o odpisoch. Do tabuľky napíšeš účtovné odpisy. Prečo neúčtujete odpisy ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    inga29 Pozri príspevok
    tak ale ked ich tam uvediem tak potom mi to znizi dan no ale ja som do toho antitalent preto prosim o radu
    ma to mi znizit dat?
    Klobúk dole - za odvahu . Klient (zamestnávateľ) vie podčiarknuté ?

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    no to uctovnicka uctuje iba danove odpisy lebo ze tie su zo zakona povinne a uctovne ze nie no asi tak jednoducho sa tak vyjadrila

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inga29 Pozri príspevok
    no to uctovnicka uctuje iba danove odpisy lebo ze tie su zo zakona povinne a uctovne ze nie no asi tak jednoducho sa tak vyjadrila
    No to asi teraz neriešme. Daj si do hľadaj účtovné a daňové odpisy....
    V DP napíšeš do oboch riadkov účtované odpisy a v Poznámkach vysvetlite, na základe čoho sa Vám účtovné a daňové odpisy rovnajú ...

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    Johanka Pozri príspevok
    Klobúk dole - za odvahu . Klient (zamestnávateľ) vie podčiarknuté ?
    ja som iba jeho znama a som absolventka daneho studia no ale uz to bolo davno co som to studovala ale dal mi to skontrolovat lebo sa mu to nepacilo on no proste neidem to tu riesit

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    evina Pozri príspevok
    No to asi teraz neriešme. Daj si do hľadaj účtovné a daňové odpisy....
    V DP napíšeš do oboch riadkov účtované odpisy a v Poznámkach vysvetlite, na základe čoho sa Vám účtovné a daňové odpisy rovnajú ...
    prosim ta môzes minapisat presne do ktoreho riadka
    dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Rozumiem tomu tak, že nemáte účtovný plán odpisov, jednoducho "ste si povedali", že daňové odpisy budú pre Vás tie isté odpisy, ktoré naúčtujete na účet 551.
    Ak je to tak, takto to maš aj naúčtované, vyplňaš už iba DP, tak:
    v III.časti tabuľke B
    r.1 hodnota odpisov (daňové)
    r.2. taká istá hodnota ako r. 1
    r.3. prázdny

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inga29 Pozri príspevok
    prosim ta môzes minapisat presne do ktoreho riadka
    dakujem
    veru to už nevyriešite dva týždne pred podaním DP...
    Časť III. B Do riadku 1 aj 2 napíšeš rovnakú sumu z odpisov z účtovníctva a v Poznámkach uvedieš , že sa Vám daňové a účtovné odpisy rovnajú a mali by ste napísať dôvod /teda tá účtovníčka/. Na dôvod sa ma prosím nepýtaj, lebo neviem ...

    P.s. Mám firmu, ktorá má v majetku iba osobné auto. Tam uplatňujeme rovnosť odpisov, lebo pri frekvencii používania považujeme auto po 4 rokoch za odpísané, aj ked ma niektorí budú za to kritizovať ....

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    evina Pozri príspevok
    P.s. Mám firmu, ktorá má v majetku iba osobné auto. Tam uplatňujeme rovnosť odpisov, lebo pri frekvencii používania považujeme auto po 4 rokoch za odpísané, aj ked ma niektorí budú za to kritizovať ....
    Evina, ak auto firemné, ktoré permanetne jazdí, jasne, že nabehá km a sa za 4 roky opotrebuje.
    Ale ak sa auto obstará a zaradí v decembri, tak predpokladám, že aj v takejto situácii by som riešila postup takto :

    - 1. rok účtovné odpisy budú 1/48 (za mesiac) a daňové 1/4.
    - 2. rok rovnaké
    - 3. rok rovnaké
    - 4. rok účtovné 11/48 a daňové 1/4

    možno si to aj tak myslela. Alebo ináč ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.