Zavrieť

Porady

prosba

Vie mi niekto poradiť:
Vyhrala som auto od nemenovanej spoločnosťi a hneď si ho odo mňa aj odkúpili. Čo v takom prípade? platím daň? alebo nie.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    takže platím.
    Učtovnička, ktorá mi robila daňové tak mi povedala, že som od toho oslobodená. Tak som si to overovala aj u ďaľšej a tá mi povedala presne to isté. Tak teraz neviem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lojzinka4482 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť:
    Vyhrala som auto od nemenovanej spoločnosťi a hneď si ho odo mňa aj odkúpili. Čo v takom prípade? platím daň? alebo nie.

    Ďakujem
    Ide o nepeňažnú výhru. Pri ktorom si mal dostať potvrdenie o cene výhry. A z tej ceny si povinná platiť daň. Nakoľko výhry sú oslobodené len do výšky 5000 Sk.

    Keby výhra bola peňažná, tak zrejme by ti daň strhli pri vyplacaní výhry.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    lojzinka4482 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť:
    Vyhrala som auto od nemenovanej spoločnosťi a hneď si ho odo mňa aj odkúpili. Čo v takom prípade? platím daň? alebo nie.

    Ďakujem
    Dostala si list od spoločnosti prevádzkujúcej súťaž o hodnote výhry? V ňom by mala byť uvedená cena výhry a text, že výhru musí výherca zdaniť podľa aktuálneho zákona o dani z príjmov.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    lojzinka4482 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť:
    Vyhrala som auto od nemenovanej spoločnosťi a hneď si ho odo mňa aj odkúpili. Čo v takom prípade? platím daň? alebo nie.
    Máte 2 druhy príjmov:
    - výhra (zdaňovaný príjem),
    - predaj majetku v osobnom vlastníctve (nezdaňovaný príjem - oslobodený - ak sa jedná o súkromnú výhru).

    Preto zrejme máte 2 druhy odpovedí. V každom prípade aby ste mohli inkasovať a mať príjem, najskôr ste niečo vyhrali. Tým mám na mysli auto, ktoré bolo predmetom výhry. Tú zdaňujete. Nasleduje príjem za odkúpenie auta. Tento nezdaňujete. Nie je ani rozhodujúce, za akú cenu nemenovaná spoločnosť výhru spätne odkúpila. Zdaneniu podlieha výhra a nie príjem z jej spätného odkúpenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.