Zavrieť

Porady

321 môžem mať takýto rozdiel?

Pekný deň
Pri inventarizácii pohľadávok a záväzkov mám nasludujúci zostatok.
321 002 (moja analytika zahraničných dodávateľov) mám rozdiel 2353,61 SK
Ale pritom mám všetko pouhradzane. Keď som si to vypárovala , tak mi sedeli sumy faktúr s úhradami, a ten rozdiel mi robí kurzový zisk.
vyhadzuje mi to tak aj v hlavnej knihe. Môže to tak byť ? nebude mi to ukazovať v nasledujúcom roku ako neuhradené záväzky? (teda preplatené)
Ak je to chyba kde ju môžem mať?

Lebo napríklad pri 311 002 mám nulový rozdiel. A mám tam tiež kurzové straty a zisky.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak máš všetko pouhrádzané, tak musí byť 0. Skontroluj kurzové rozdiely, mozno tam mas chybu.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Odpoveď na Tvoju titulnú otázku je - áno, taký rozdiel môžeš mať, ale musíš ho účtovne vysporiadať, nesmie prejsť nedoriešený do konečných stavov a tým ani do PS budúceho roka. Inak by to bol výrok nesplnenia povinnosti - nezaúčtovanie všetkých účtovných prípadov uzatváraného roka. Preskúmaj najprv saldokonto účtu 321 002 v cudzej mene. Ak máš všetko pouhrádzané, tak by malo byť nulové. Potom treba preskúmať saldokonto v SK, až po konkrétny prípad vzniku nezúčtovaného rozdielu. Neviem, či to robíš ručne, alebo Ti kurzové rozdiely počíta program automaticky. Podľa toho sa volí riešenie a účtovný spôsob opravy, lebo nie každý program /napr.SAP/ akceptuje čokoľvek. Ručné riešenie v prípade kurzového zisku /pasívny zostatok - na D/ je jednoduché 321 002/663. Ak by si to nedoriešila, skrátila by si hospodársky výsledok a základ dane roka 2008 o 2353,61 Sk.

    321 môžem mať takýto rozdiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.