Zavrieť

Porady

výplata odstupného z DDP

Dobrý deň poraďáci,

problém je nasledovný

DDP uzatvorené 9/07, zaplatené príspevky za 3 mesiace /9-11/vo výške 600,-Sk, z nich bola uplatnená úľava na nezdaniteľnú časť v RZ /príspevky sa platia prostredníctvom zamestnávateľa - zmluva s DDP/, v roku 2008 /10 mesiaci/ zamestnanec požiadal o priznanie odstupného, ktoré mu bolo vyplatené v dec.2008, za obdobie 9/2007 - 10/08. Ako postupovať?

600,- Sk dodaniť v podanom DP za rok 2008, ale čo s príspevkami za 1-10/08? Nezahrnúť ich do potvdenia o zdaniteľnej mzde aby sa nemudelo postupovať rovnakým spôsobom aj za obdobie 2008, alebo ich do potvrdenia napísať a za rok 2008 a tie príspevky znovu dodaniť podaním DP za 2009.

To je jedem príklad o ktorom viem, ale ak zamestnanec podpíše žiadosť o roč.zúčtovanie a tieto skutočnosti zatají? V tom prípade by si mal za to niesť zodpovednosť asi sám.

To sú moje úvahy, prosím o nejaké rady ako to dať na poriadok

Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    ja by som riešila takto: 600,- Sk dodaniť to je OK, príspevky v roku 2008 nezahrnúť do potvrdenia a v konečnom dôsledku to nie je Váš problém ale problém zamestanca, ak má podpísanú žiadosť na vykonanie ročného zúčtovania, uvádza tam že vyplnené údaje sú pravdivé a vy to už nemusíte overovať.

    výplata odstupného z DDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.