Zavrieť

Porady

Preddavok na voľby

Ahojte poraďáci, ako zaúčtujeme príjem preddavku na financovanie volieb?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tiga22 je offline (nepripojený) tiga22

    tiga22
    ja som účtovala:221/357 +AE
    a RK 312 001 so zdrojom 111
    pri nákladoch na účet tr. 5.. rozpustím do výnosov účet 69.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    Dobry den,v suvislosti s volbami v obci - uctujem obec - by som vas chcela poprosit o radu - vo volebnej komisii boli clenovia, ktorí dostali odmenu vyplatenu na dohodu. Za dany den volieb si uplatnili stravne podla zakona vo vyske nad 18 hodin. Nikam ale necestovali,lebo su to obcania obce,kde boli vo volebnej komisii.Je to spravne? Mozem takýmto ludom vyplatit stravné?ako to nauctovat spravne?
    Dakujem za kazdu radu.

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    Pokiaľ ste im v deň volieb nezabezpečili stravovanie, tak na výplatu stravného nárok majú. Účtujeme FK 0160, EK 637014, kód zdroja 111.

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Dobrý deň prajem. Ako zaúčtuje, keď pre členov OVK sme zabezpečili raňajky, obedy a večere v sume stravného nad 18 hod.?
    Ďakujem

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    podla mna,ak ti clenovia pracuju v ovk ako zamestnanci - ked aj na dohodu,dala by som to na 501/211.

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    Dobrý deň, v súvislosti s voľbami mám ešte jednu otázku - ako zaúčtujeme nespotrebovaný transfer (preddavok na voľby), ktorý vrátime späť obvodnému úradu? Ďakujem za odpovede.

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    Dobrý deň, ešte raz prosím, ako účtujeme vrátenie nepoužitého transferu na voľby? Ďakujem.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    mifri Pozri príspevok
    Dobrý deň, ešte raz prosím, ako účtujeme vrátenie nepoužitého transferu na voľby? Ďakujem.
    - vrátenie nepoužitého BT poskytnutého zo ŠR na voľby prezidenta: MD 357 / D 221 (EK 312 001)

    Pekný deň

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    mifri Pozri príspevok
    ďakujem a ešte, ako dostanem pri výdavku príjmovú položku?
    Nejde o klasický rozpočtový výdavok, ale o poníženie BT poskytnutého zo ŠR. Mechanizmus zaúčtovania závisí od softvéru, ktorý používaš na vedenie účtovníctva obce. Ak sa Ti nedá zaúčtovať spôsobom, ktorý som uviedol (tzv. obratové účtovanie), môžeš použiť aj mínusový zápis, t.j. MD mínus 221+EK (312001) / D mínus 357.

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    áno, ďakujem, použila som ten druhý spôsob, len som si nebola istá, či je to správne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.