Zavrieť

Porady

DPH na konci roka

Prajem príjemný deň,
Chcem sa opýtať, čo s tým keď mi nesúhlasí DPH na konci roka, konkrétne mala som povinosť podľa podaného daňového priznania 40 000,- ale v súvahe mám len 20 000,-. Ako to skontrolovať a nájsť chybu, a keď ju nenájdem čo s tým rozdielom ? Veľmi pekne ďakujem !!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ba žoli Pozri príspevok
    a keď to nenájdem kam zaúčtujem ten rozdiel ?
    Na účet 343AE,ak je DP správne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    To sa nedá nenájsť . Po zaúčtovaní každého DP DPH musí byť zrejmá suma záväzku alebo pohľadávky voči DÚ. Ten rozdiel sa Ti vlečie dlhodobo?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    napr. mne takto vznikaju rozdiely tam, kde sa uctuju faktury podla datumu kedy su vystavene ale danova povinnost sa zauctuje datumom dodania...

    taky vseobecny priklad, s kt. sa snad vsetci stretavame je Slovak Telekom. Vystavi fa 3.2. ale datumom dodania je 31.1. V mojom pripade uctujem ku dnu 3.2. ale dam datum dodania 31.1. a uz by mi nesedela januarova povinnost so zostatkom na ucte 343.

    V tychto firmach si preto zostatok kontrolujem tak, ze si vyhodim konecny stav, napisem si poslednu danovu povinnosti a potom este z uctovnictva vyhodim zostavu kedy musim vylucit predchadzajuce obdobie (t.j. faktury prijate v januari ale dph uplatnena v decembri) a takisto pripocitat uplatnenu dph v dalsom obdobi (t.j. faktury prijate vo februari ale dph uplatnena v januari) a takto sa dopracujem vzdy k spravnemu vysledku zostatku uctu 343. Cize si ho odsuhlasim, ze je vlastne spravny. :-) ak nie, tak je skutocne niekde chyba... ale tuk tuk tuk to sa mi este nestalo...

    Toto mi nevznika v tej firme, kde uctujem uplatnenie dph datumom vystavenia, cize spominany telekom by som uplatnovala az vo februari.

    ba žoli je offline (nepripojený) ba žoli

    ba žoli
    Je to dlhodobé, prebrala som účto len nedávno s tým, že nemám k dispozícii ani celé účto minulých rokov

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ba žoli Pozri príspevok
    Je to dlhodobé, prebrala som účto len nedávno s tým, že nemám k dispozícii ani celé účto minulých rokov


    A zostatky na analytikách "vstup" a "výstup" sú v poriadku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ba žoli Pozri príspevok
    Je to dlhodobé, prebrala som účto len nedávno s tým, že nemám k dispozícii ani celé účto minulých rokov
    Skontroluj si DP so súvahou po mesiacoch, pozri PS a zistíš, kde je problém.

    ba žoli je offline (nepripojený) ba žoli

    ba žoli
    Prosíííím, všetci večeriate, ako to môžem vyčistiť ????????? Kam s tým rozdielom ? pozerala som rok 2008 tam mi DP súhlasia ale viac už neskontrolujem za minulé obdobia . Ďakujem

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ak si vytlačím súvahu za každý mesiac zvlášť a porovnám s podaným danový priznaním kde by mi to malo sedieť ak ak mi to nesedí tak môže byť chyba v nesprávnom zaúčtovna napr. namiesto výstupu som 343 omylom zaúčtovala na vstup?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    ak si vytlačím súvahu za každý mesiac zvlášť a porovnám s podaným danový priznaním kde by mi to malo sedieť ak ak mi to nesedí tak môže byť chyba v nesprávnom zaúčtovna napr. namiesto výstupu som 343 omylom zaúčtovala na vstup?
    Áno, môže byť chyba aj tam.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    timejka200 Pozri príspevok
    ak si vytlačím súvahu za každý mesiac zvlášť a porovnám s podaným danový priznaním kde by mi to malo sedieť ak ak mi to nesedí tak môže byť chyba v nesprávnom zaúčtovna napr. namiesto výstupu som 343 omylom zaúčtovala na vstup?


    Ale na konci mesiaca môže byť zostatok iný, záleží na zadaných dátumoch pre uplatnenie /odpočet DPH. Ak bude dátum napr. januárový, neznamená to, že DPH bolo uplatnené naozaj za január. Ja by som DP DPH so súvahou za jednotlivé mesiace neporovnávala. To skôr zostavy /evidenciu jednotlivých analytík k príslušnému DP DPH.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    súvahu si mám porovnať s DPH /mesačným / a ktorý riadok to mám v súvahe pozerať?
    Ja som si takisto všetko skontrolovala - PS, jednotlivé daňové priznania , zoznam DPH dokladov ku každému , vrátky DPH , kompenzácie s DÚ a stále mám rozdiel asi 80 Eur, vôbec neviem, kde mi to mohlo vzniknúť, máte, prosím Vás, nejaké cenné skúsenosti? ďakujem veľmi pekne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Môže sa stať, že pri podaní opravného, resp. dodatočného DP DPH toto (rozdiely oproti riadnemu) nebolo zaúčtované. Teda, ak si taký prípad mala.

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    Keď sa mi stane, že mám nejaký rozdiel v DPH, vždy kontrolujem doklady zahrnuté do DPDPH s dokladmi zaúčtovanými na 343, tam často bývajú rozdiely..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.