Zavrieť

Porady

Darovanie odpísaného auta

O darovaní auta, je tu toho popísaného veľa, ale na moju ,možno blbú otázku, som odpoveď nenašla.
Auto bolo zaradené v majetku s.r.o., už je úplne odpísané. Majiteľ ho chce teraz darovať synovi.
Viem, že v prípade príjmov z predaja majetku, ktorý bol zaradený v podnikaní sa tieto príjmy dodaňujú. Ale ako je to s darovaním takéhoto majetku?
Daní to s.r.o., alebo musí prijatý dar zdaniť príjemca?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Dana7 Pozri príspevok
    O darovaní auta, je tu toho popísaného veľa, ale na moju ,možno blbú otázku, som odpoveď nenašla.
    Auto bolo zaradené v majetku s.r.o., už je úplne odpísané. Majiteľ ho chce teraz darovať synovi.
    Viem, že v prípade príjmov z predaja majetku, ktorý bol zaradený v podnikaní sa tieto príjmy dodaňujú. Ale ako je to s darovaním takéhoto majetku?
    Daní to s.r.o., alebo musí prijatý dar zdaniť príjemca?

    Ďakujem
    Prosííííííííím, neporadí mi nikto?ň

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nedaní nikto:

    1. Darca nemá príjem, nemá čo zdaňovať.
    2. Obdarovaný nedaní preto, lebo daň z darovania bol zrušený.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nedaní nikto:

    1. Darca nemá príjem, nemá čo zdaňovať.
    2. Obdarovaný nedaní preto, lebo daň z darovania bol zrušený.
    Zdravím, super, ak to stále platí, práve ste mi ušetrili kopu vyhľadávania,ďakujem pekne. Takže stačí ak s.r.o. napíše vyraďovací protokol na os.vozidlo a právnik darovaciu zmluvu medzi s.r.o. a majiteľovým synom?

    cathyna je offline (nepripojený) cathyna

    cathyna
    Môže nový majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. darovať automobily, predchádzajúcim majiteľom firmy - nepodnikateľom? Ide o to, že dvaja spoločníci zo dňa na deň predali firmu, a autá, ktoré používali boli v obchodnom majetku s.r.o. a nový majiteľ ich nepotrebuje chcel by im ich buď odpredať za symbolickú cenu alebo darovať. Poradí mi niekto najrozumnejšie riešenie, aby nikomu nevznikli žiadne náklady? Autá boli kúpené v roku 2009 na leasing, vo februári 2012 bol leasing ukončený, a zároveň aj doodpisované.
    Naposledy upravil cathyna : 11.10.12 at 08:49

    cathyna je offline (nepripojený) cathyna

    cathyna
    cathyna Pozri príspevok
    Môže nový majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. darovať automobily, predchádzajúcim majiteľom firmy - nepodnikateľom? Ide o to, že dvaja spoločníci zo dňa na deň predali firmu, a autá, ktoré používali boli v obchodnom majetku s.r.o. a nový majiteľ ich nepotrebuje chcel by im ich buď odpredať za symbolickú cenu alebo darovať. Poradí mi niekto najrozumnejšie riešenie, aby nikomu nevznikli žiadne náklady? Autá boli kúpené v roku 2009 na leasing, vo februári 2012 bol leasing ukončený, a zároveň aj doodpisované.
    neporadí mi niekto?

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    prosim aj mna toto zaujima ... moze sa auto darovat konatelovi? Alebo je to lepsie odpredat za symbolicku cenu?
    Mne vychadza ze sa moze predat a nebude to mat ani u darcu ani u obdarovaneho vplyv na dan.
    Je to spravne? Neazbudla som na nieco?
    Dakujem

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Dakujem ego.mc, viem o tom paragrafe, ale konkretne tato firma nie je platitelom DPH.
    Iny zadrhel ma ale nenapada ...

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Prosím ako to je, ak s.r.o. prepísala bezodplatne osob.motor.vozidlo už úplne odpísané konateľovi do jeho osob.vlastníctva. Predpokladám, že na daň z príjmu to nebude mať žiaden vplyv, ale ako to bude s DPH, ak s.r.o. je platcom. Musím si nejako oceniť to auto a odviesť z tej ceny DPH????

    Darovanie odpísaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.