Zavrieť

Porady

Dańový bonus

Ahojte!

prosím Vás má mamička, ktorá poberá od 1.10.2008 rodičovský príspevok, a v roku 2008 mala príjem zo závislej činnosti 58607, nárok na daňový bonus za celý rok? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Tina855 Pozri príspevok
    Ahojte!

    prosím Vás má mamička, ktorá poberá od 1.10.2008 rodičovský príspevok, a v roku 2008 mala príjem zo závislej činnosti 58607, nárok na daňový bonus za celý rok? ďakujem
    Ano, má

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tina855 Pozri príspevok
    Ahojte!

    prosím Vás má mamička, ktorá poberá od 1.10.2008 rodičovský príspevok, a v roku 2008 mala príjem zo závislej činnosti 58607, nárok na daňový bonus za celý rok? ďakujem
    Má nárok na daňový bonus, ak vyživuje nezaopatrené dieťa. Jej príjem zo záv,činnosti presiahol 6-násobok min.mzdy

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    ďakujem Vám, len som si nebola istá keď poberala ten rodičovský a ešte aj bola začiatkom roka na materskej.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Tina855 Pozri príspevok
    ďakujem Vám, len som si nebola istá keď poberala ten rodičovský a ešte aj bola začiatkom roka na materskej.
    To nevadí, ale celoročný príjem presiahol 6-násobok MM

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tina855 Pozri príspevok
    ďakujem Vám, len som si nebola istá keď poberala ten rodičovský a ešte aj bola začiatkom roka na materskej.
    podstatná je výška príjmu, môže ju dosiahnuť aj za jeden mesiac a v DP alebo RZD si môže uplatniť doplatenie DB za celý rok.
    Naposledy upravil veronikasad : 19.03.09 at 12:12 Dôvod: oprava : z DZD na RZD

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Ahojte!

    Prosím Vás a čo ak nastane takáto situácia - žena má 4 deti dva mesiace pracovala a zvyšok bola nezamestnaná - v januári 2008 mala príjem 11000 a vo februári 10000, za február jej mzdárka vyplatila DB, ale za január jej nevyplatila nakoľko nato pozabudla - môže si teraz v daňovom priznaní požiadať o vyplatenie za jeden mesiac alebo nie nakoľko nemala splnenú podmienku celoročnéh príjmu? Manžel si nemohol uplatniť DB nakoľko nepracoval. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    inge57 Pozri príspevok
    Ahojte!

    Prosím Vás a čo ak nastane takáto situácia - žena má 4 deti dva mesiace pracovala a zvyšok bola nezamestnaná - v januári 2008 mala príjem 11000 a vo februári 10000, za február jej mzdárka vyplatila DB, ale za január jej nevyplatila nakoľko nato pozabudla - môže si teraz v daňovom priznaní požiadať o vyplatenie za jeden mesiac alebo nie nakoľko nemala splnenú podmienku celoročnéh príjmu? Manžel si nemohol uplatniť DB nakoľko nepracoval. Ďakujem
    Bohužial, nemôže

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    a musí za mesiac február vracať DB nakoľko nemala celoročný príjem? Môžeš mi prosím ťa odôvodniť prečo si mi odpísala bohužiaľ nemôže kvôli čomu?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    inge57 Pozri príspevok
    a musí za mesiac február vracať DB nakoľko nemala celoročný príjem? Môžeš mi prosím ťa odôvodniť prečo si mi odpísala bohužiaľ nemôže kvôli čomu?
    Vyplatený DB nemusí vrátiť.

    deeper je offline (nepripojený) deeper

    deeper
    Ahojte, ja by som mala k daňovému bónusu niečo. Pani mi dnes priniesla potvrdenie za minulý rok. Mala hrubý príjem 28 632,- Sk.
    Robilia 3 mesiace, t.j. 4,5,6. Vidím, že daňový bónus jej vyplatili len 1110,- Sk, podľa potvrdenia na kal. mesiace 5-6. Nedá sa uplatniť ešte aj na ten tretí mesiac t.j. ďalsích 555,- Sk? Ďakujem za skorú odpoveď. /Viem, že za celý rok nemôže uplatniť, lebo nemala príjem, ktorý by presiahol 6 násobok min. mzdy./

    deeper je offline (nepripojený) deeper

    deeper
    Ahojte, mohla by ste mi odpovedať na tú moju otázku, potrebovala by som vyplniť DP. Dík ešte raz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    deeper Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som mala k daňovému bónusu niečo. Pani mi dnes priniesla potvrdenie za minulý rok. Mala hrubý príjem 28 632,- Sk.
    Robilia 3 mesiace, t.j. 4,5,6. Vidím, že daňový bónus jej vyplatili len 1110,- Sk, podľa potvrdenia na kal. mesiace 5-6. Nedá sa uplatniť ešte aj na ten tretí mesiac t.j. ďalsích 555,- Sk? Ďakujem za skorú odpoveď. /Viem, že za celý rok nemôže uplatniť, lebo nemala príjem, ktorý by presiahol 6 násobok min. mzdy./
    Ak ho nemala vyplatený v tom mesiace, dodatočne už nárok nemá.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    deeper Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som mala k daňovému bónusu niečo. Pani mi dnes priniesla potvrdenie za minulý rok. Mala hrubý príjem 28 632,- Sk.
    Robilia 3 mesiace, t.j. 4,5,6. Vidím, že daňový bónus jej vyplatili len 1110,- Sk, podľa potvrdenia na kal. mesiace 5-6. Nedá sa uplatniť ešte aj na ten tretí mesiac t.j. ďalsích 555,- Sk? Ďakujem za skorú odpoveď. /Viem, že za celý rok nemôže uplatniť, lebo nemala príjem, ktorý by presiahol 6 násobok min. mzdy./
    Nie, DB sa už nedá uplatniť za mesiac, v ktorom jej nebol vyplatený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.