Zavrieť

Porady

Chýba FA, ale bola uhradená ako to zaúčtovať???

Ahojte,

potrebovala by som poradiť, mám klienta, ktorému všetko dlho trvá a keď som mu napísala, ktoré FA mu chýbajú povedal, že sa mám na to vykašľať...ale on tie FA uhradil (je to vo výpise), čo s tým teraz, je to sro, FA mi nedodal, týka sa to roku 2008, mám to dať na preddavky a čo s tým potom, nevidím to ružovo s tým, že mi ich neskôr aj na moje naliehanie prinesie???

Ďakujem strášne moc za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Nevyznám sa v účtovníctve, ale pokiaľ ti chýba faktúra, nedalo by sa to vyriešiť tak, že si vyžiadaš kópiu priamo od človeka, ktorému bola faktúra vystavená?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barbara6 Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebovala by som poradiť, mám klienta, ktorému všetko dlho trvá a keď som mu napísala, ktoré FA mu chýbajú povedal, že sa mám na to vykašľať...ale on tie FA uhradil (je to vo výpise), čo s tým teraz, je to sro, FA mi nedodal, týka sa to roku 2008, mám to dať na preddavky a čo s tým potom, nevidím to ružovo s tým, že mi ich neskôr aj na moje naliehanie prinesie???

    Ďakujem strášne moc za pomoc!
    A čo tak zaúčtovať ako pohľadávku voči majiteľovi?

    barbara6 je offline (nepripojený) barbara6

    barbara6
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A čo tak zaúčtovať ako pohľadávku voči majiteľovi?

    hmmm....a to ako, o takomto riešení som ešte nepočula...

    mňa napadlo, že by som tie platby zaúčtovala na mýlne platby a dotyčnému ich dala preplatiť, čo myslíš?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    barbara6 Pozri príspevok
    hmmm....a to ako, o takomto riešení som ešte nepočula...

    mňa napadlo, že by som tie platby zaúčtovala na mýlne platby a dotyčnému ich dala preplatiť, čo myslíš?
    .. veď to isté v modrom píše Zolee, je to pohľadávka voči majiteľovi (konateľovi)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ľubica 025 Pozri príspevok
    Nevyznám sa v účtovníctve, ale pokiaľ ti chýba faktúra, nedalo by sa to vyriešiť tak, že si vyžiadaš kópiu priamo od človeka, ktorému bola faktúra vystavená?

    U nezodpovedného lajdáckeho podnikateľa toto nie je riešenie. To by bolo "doživotné" a nie je to ani povinnosťou účtovníka. Takého klienta, ako sa píše hore, by som nechcela za žiadne peniaze.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    U nezodpovedného lajdáckeho podnikateľa toto nie je riešenie. To by bolo "doživotné" a nie je to ani povinnosťou účtovníka. Takého klienta, ako sa píše hore, by som nechcela za žiadne peniaze.
    A vieš koľko takých je? Ja to riešim tak, že minimálne raz za 1/4 rok dostane zoznam neidentifikovaných platieb, a nech sa stará aby zohnal doklad. Ak nie tak to ide na pohladávku voci jemu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je na každom , s akými klientmi bude alebo nebude pracovať , ja lajdákov nemusím.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    Je na každom , s akými klientmi bude alebo nebude pracovať , ja lajdákov nemusím.
    Po tých rokoch sa to naučili aj moji. Takže toho mám len sem tam.

    barbara6 je offline (nepripojený) barbara6

    barbara6
    ďakujem vám všetkým ve+mi pekne, chcela som sa len uistiť...
    čo sa týka klientov, ľudia sú rôzny, treba ich len naučiť čo chceme, aby robili a dúfam, že tých neporiadných bude čo najmenej...

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mala som takýto prípad, dala som klientovi podpísať čestné prehlásenie, že faktúra bola uhradená, ale úhradu nevie vydokladovať a zároveň žiadosť o zaúčtovanie úhrady fa. do VNZD.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Predpokladám, že sa jedná o dodávateľské faktúry. Takýchto šéfov, alebo klientov sme zažili viacerí. Pri jednej rekonštrukcii účtovníctva, ktorú som robila, na základe výpisov som od majiteľa zistila o akú firmu sa jedná a na základe uvedenej platby som ich požiadala o vyhotovenie daňového dokladu, nakoľko platbu prevzali, uviedla som svoje tlf číslo a veru všetci sa mi ozvali, lebo tie platby neboli malé. Vysvetlila som im dôvod, ale tu nebol na vine majiteľ, ale bola to "vina" duševného zdravia bývalej ekonómky. Všetky doklady som k dátumu podania DP mala doručené. Takže odporúčam, skús, možno natrafíš tak ako ja na tých správnych ľudí.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A vieš koľko takých je? Ja to riešim tak, že minimálne raz za 1/4 rok dostane zoznam neidentifikovaných platieb, a nech sa stará aby zohnal doklad. Ak nie tak to ide na pohladávku voci jemu.
    ja mam tiez taky problem a sam klient sa ma pytal: a musime to zaučtovat? ved sme aj tak v strate.

    tak fajn, sak jeho vec, mohol si odpočitat v buducnosti vačšiu stratu napr. a tiez som to hodila na pohl. voči konatelovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.