Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2008

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať, v Hlásení o vyúčtovaní dane mi program vykázal
v časti V., v riadku 7/ zrazené preddavky na daň, preddavky na daň skutočne zrazené v roku 2008 ale ponížené o vyplatené preplatky z ročného zúčtovania za rok 2007.
Keď som sa na to ohlásila programátorovi, tak mi odpovedal, že v poučení to je tak. Neviem či to nechápem a preto prosím o radu, čo vlastne pravda.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V poučení nie je ani zmienka o tom, čo dotyčný programátor tvrdí. Súčet riadkov 7 v časti V. musí sedieť so sumou v časti I. riadok 1

    rondos je offline (nepripojený) rondos

    rondos
    rondos Pozri príspevok
    Ja si tiež myslím a preto som rada, že si mi to potvrdila.
    Prosím ešte raz o vyjadrenie k mojej otázke, lebo dnes mi poslal programátor vyjadrenie, že v programe to je dobre v časti V, riadok 7 musia byť ponížené preddavky o preplatky v ročného zúčtovania za rok 2007.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    V časti V. riadok 7 sa dávajú skutočne zrazené preddavky na daň. Riadok 1 časti I. je súčtom všetkých riadkov 7 časti V. Preplatky a nedoplatky za rok 2007 sa riešia v časti I. v riadku 2, v časti V sa nikde neuvádzajú. Je to tak ako to písala Paula.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rondos Pozri príspevok
    Prosím ešte raz o vyjadrenie k mojej otázke, lebo dnes mi poslal programátor vyjadrenie, že v programe to je dobre v časti V, riadok 7 musia byť ponížené preddavky o preplatky v ročného zúčtovania za rok 2007.


    Chybu by som písomne reklamovala u "vyššieho orgánu" dodávateľa programu a pripojila by som k tomu aj poposlané vyjadrenie dotyčného programátora.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    Mám ešte otázku. V časti V. r. 5: ak zam-c bol na PN a napr. v mesiaci 10 nemal príjem len nemocenské tak vyznačím všetky ostatné okrem 10? lebo tak mi to urobil program???

    Ďakujem ! súúúúrne lebo by som to rada už dnes poslala

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    gven75 Pozri príspevok
    Mám ešte otázku. V časti V. r. 5: ak zam-c bol na PN a napr. v mesiaci 10 nemal príjem len nemocenské tak vyznačím všetky ostatné okrem 10? lebo tak mi to urobil program???

    Ďakujem ! súúúúrne lebo by som to rada už dnes poslala
    áno, označíš iba mesiace, kedy mal príjem

    lubica2000 je offline (nepripojený) lubica2000

    lubica2000
    dobrý deň,nechcem zakladať novu temu, ale keďže hlasenie robim prvý krát chcem si overiť či to robim dobre: do časti V. napišem zamestnancov, kt.mali pred.dan + dohody - študenti,kt.mali podpisane vyhlasenie a neodvadz.sa za nich dan, čo sa tyka dohodarov tak aj v riadku č.4 a 6 napišem sumu,kt.im bola vyplatena, a tiež do časti 1 riadok O - budu celkove prijmy zamestnancov (ti čo mali pred.dan + dohody z kt. sa daň neplatila) je to tak správne ? velmi pekne dakujem za vas čas

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mzdarka renca Pozri príspevok
    programátor má pravdu. hlásenie je súhrn štvrťročných prehľadov. pozri si prehľad za 1.štvrťrok 2008 a tiež tam budú preplatky z roku 2007, zúčtované v roku 2008.
    Nemá, tie sú v Prehľade v riadu 2 a dtto aj v Hlásení... ináč jej práve ten súčet nesadne...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Priamo z Poučenia:

    Riadok 7 - Zrazené preddavky na daňuvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi v priebehu roka poskytol len nepeňažný príjem (iné príjmy mu za celé bežné zdaňovacie obdobie nevyplatil), z ktorého nebolo možné zrážku preddavku na daň vykonať, vyznačí sa x pod písmenom N (nepeňažný príjem). Ak bol zamestnancovi okrem vyplatených príjmov v peňažnej forme poskytnutý v bežnom zdaňovacom období príjem aj v nepeňažnej forme, z ktorého nebolo možné zraziť preddavok na daň [(§ 35 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov], vyznačí sa x pod písmenami NP (nepeňažný aj peňažný príjem).


    Hovorí sa o zrazených a nie odvedených preddavkoch. Ja som zrazila vo výplate napr. za február preddavok daného zdaňovacieho obdobia v sume 1000 SK . Z RZD mal preplatok na dani 100 SK ./tento preddavok bol však už zrazený a uvedený v Hlásení r. 2007/. O tento preplatok som znížila odvod dane, nie zrazenie.... Tie z RZD krásne vidíme na riadku 2 .


    P.s. môj soft mi to o.i. i robí tak ako píšem a je uvedené i vyššie /paula/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.