Zavrieť

Porady

príjmy a paušálne výdavky

dobry den vsetkym,

chcela by som sa opytat - uplatnujem si pausalne vydavky za rok 2008. ake prijmy zahrnam do DP - vsetky vystavene faktury za rok 2008/t.j. aj tie, ktore som vystavila za december v januari 2009/, alebo zahrnam do DP len tie prijmy ktore mi boli uhradene v roku 2008?nejako sa zohladnuje tato moja pohladavky v DP z roku 2008.
dakujem vam
lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    lucia markova Pozri príspevok
    dobry den vsetkym,

    chcela by som sa opytat - uplatnujem si pausalne vydavky za rok 2008. ake prijmy zahrnam do DP - vsetky vystavene faktury za rok 2008/t.j. aj tie, ktore som vystavila za december v januari 2009/, alebo zahrnam do DP len tie prijmy ktore mi boli uhradene v roku 2008?nejako sa zohladnuje tato moja pohladavky v DP z roku 2008.
    dakujem vam
    lucia
    V JU je príjem len to ,čo dostaneš zaplatené do 31.12.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Prosím poraďakov o radu. SZČO, ktorá si každý rok uplatňuje paušálne výdavky z príjmov mala v roku 2008 príjmy vo výške 200 000 Sk. Okrem týchto príjmov mala aj jednu faktúru za prevedené práce jej - záväzok vo výške 30 000 Sk, ktorú uhradila.
    Môže si táto SZŠO uplatniť 40% paušálne výdavky ?
    Ak áno čo ma potom urobiť s došlou faktúrou, len ju zapísať do evidencie záväzkov?
    Ďakujem.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Ludula Pozri príspevok
    Prosím poraďakov o radu. SZČO, ktorá si každý rok uplatňuje paušálne výdavky z príjmov mala v roku 2008 príjmy vo výške 200 000 Sk. Okrem týchto príjmov mala aj jednu faktúru za prevedené práce jej - záväzok vo výške 30 000 Sk, ktorú uhradila.
    Môže si táto SZŠO uplatniť 40% paušálne výdavky ?
    Ak áno čo ma potom urobiť s došlou faktúrou, len ju zapísať do evidencie záväzkov?
    Ďakujem.
    Prosím poraďte, môže či nemôže si uplatniť paušálne výdavky.
    Ďakujem.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ja by som uplatnila paušálne výdavky a faktúru založila, to máš podobne ako faktúru za telefon - tiež sa používa v súvislosti z dosiahnutím príjmu a uplatňuje sa paušál.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V paušálnych výdavkoch máš všetko okrem poistného čo platí do fondov na zdrav. a soc. poistenie ( t.j. výdavky =včetne aj toho záväzku 30.000, čiže o ňom neúčtuješ.)

    príjmy a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.