Zavrieť

Porady

a zasa daňový bonus

ahojte poraďáci, chcem sa opýtať: Som SZČO a mám 2 synov, dcérka sa narodila 17.12.2008 - mám nárok aj na daňový bonus pre malú za december? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    chrapka Pozri príspevok
    ahojte poraďáci, chcem sa opýtať: Som SZČO a mám 2 synov, dcérka sa narodila 17.12.2008 - mám nárok aj na daňový bonus pre malú za december? Ďakujem
    Áno, ak splňaš výšku príjmov na jeho uznanie.

    mardz je offline (nepripojený) mardz

    mardz
    chcel by som sa spytat ohladom danoveho bonusu - je narokovatelny aj ked sme mali ako SZCO nulovu dan? prijmy boli vyssie ako 6nasobok min. mzdy..dakujem

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Musí byť vykázaný základ dane, ak je nižší ako nezdaniteľná čiastka, tak daň bude 0. Takže musí byť príjem 6násobok min. mzdy a vykázaný základ dane, nesmie byť strata.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mardz Pozri príspevok
    chcel by som sa spytat ohladom danoveho bonusu - je narokovatelny aj ked sme mali ako SZCO nulovu dan? prijmy boli vyssie ako 6nasobok min. mzdy..dakujem
    U SZČO je okrem výšky príjmu /najmenej 6-násobok min.mzdy/, potrebné splniť ďalšiu podmienku - vykázať kladný základ dane.
    /Daň neplatíš ak tvoj základ dane nepresiahne NČZD/

    nurka je offline (nepripojený) nurka

    mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac nurka
    ahojte,mám tu jeden prípad priznania daňového bonusu a neviem ako ďalej. Príjem zo závislej činnosti (2a3mesiac) cca19.500,- a zo živnosti (11a12mesiac) cca 47.100,-.Ostatné mesiace bol dobrovoľne nezamestnaný.Môžem mu zrátať príjmy pre dosiahnutie(resp. presiahnutie) 6-nás.minimálnej mzdy?.Základ dane je spolu cca 45.150,-

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nurka Pozri príspevok
    ahojte,mám tu jeden prípad priznania daňového bonusu a neviem ako ďalej. Príjem zo závislej činnosti (2a3mesiac) cca19.500,- a zo živnosti (11a12mesiac) cca 47.100,-.Ostatné mesiace bol dobrovoľne nezamestnaný.Môžem mu zrátať príjmy pre dosiahnutie(resp. presiahnutie) 6-nás.minimálnej mzdy?.Základ dane je spolu cca 45.150,-
    nie, nemôžeš. Splnenie podmienky sa posudzuje samostatne. Buď dosiahne potrebný príjem zo zamestnania alebo zo živnosti. Ak mal DB zo zamestnania za 2. a 3. mesiac vyplatený /v uvdenom mesiaci splnil podnmienku 1/2 min.mzdy/, vyplatený daňový bonus sa nevracia, ale nárok na doplatenie za celý rok nemá

    nurka je offline (nepripojený) nurka

    mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac nurka
    Vďaka za odpoveď. U nás na daňovom mi nevedela povedať, či áno. Vraj nech dám. Neviem ako potom môže kontrolovať či to je správne, keď o tom nemá ani potuchy. Ani v zamestnaní nemal DB. Neviem prečo mu ho nedali,keď podmienky splnil aj dal rodný list.Ešte raz vďaka.

    a zasa daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.