Zavrieť

Porady

Sluzba z EU pre neplatcu dane

Vedel by mi niekto poradit v takejto veci:
Slovenska s.r.o. obstarala 31.12.2008 od zahranicnej firmy registrovanej pre dan v EU reklamne sluzby v hodnote 15000 EUR a zauctovala dohad na 323 kedze k 31.12.2008 neobdrzala fakturu - na zaklade zmluvy.

Dna 15.3.2009 sa Slovenska s.r.o. stala platitelom dane z pridanej hodnoty a nasledne 18.3.2009 dostala fakturu od zahranicneho dodavatela sluzby na 15000 EUR bez DPH kedze slovenska s.r.o. uz bola platcom dane.
Slovenska s.r.o. musi z faktury uhradit DPH danovemu uradu za obdobie 3/09 a ma narok aj na odpocet v tom obdobi? Alebo narok nema lebo v case prijatia sluzby este nebola platcom dane?

Dakujem za rychlu odpoved... je to dost surne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby
    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.

    V Tvojom prípade si potrebuješ podľa dokladov zistiť, kedy vzniká daňová povinosť. Mám za to, že dňom vystavenia faktúry. A toto neuvádzaš.

    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom
    (1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

    Greta31 je offline (nepripojený) Greta31

    Greta31
    Dakujem,
    aj ja mam za to, ze dnom vyhotovenia faktury a to uz boli platcovia dane takze to dam na vstup aj na vystup, len ma zmiatlo ze v case dodania sluzby 31.12.2008 este neboli placovia dane.

    Sluzba z EU pre neplatcu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.