Zavrieť

Porady

daň.bonus

Dobrý deň,
rada by som sa poradila ohľadom daň.bonus na dieťa, ktoré v r.2008 navštevovalo školu ( 17 r.)
- ale v novembri 2008 sa vydala - teda sa už nepovažuje za neopatrené dieťa, hoci má potvr.o návšteve školy celý rok 2008
- môže si FO uplatniť daň.bonus od 01-10/2008 ?

vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Nemala som síce takýto prípad, ale vždy keď je problematické uplatnenie
    daňového bonusu, pomôžem si tým, že si vyžiadam potvrdenie o poberaní
    rodinných prídavkov a za mesiace poberania rodinných prídavkov je nárok na
    daňový bonus, ak splňa aj ostatné podmienky spoločná domácnosť atď.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Až tak veľmi sa nevyznám, ale pridám svoj názor.
    Ak ešte býva s rodičmi v jednej domácnosti a nepracuje /okrem dohôd/, má nárok na daňový bonus jeden z rodičov, ak navštevuje školu.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    A ešte že nie vždy, ak je nárok na rodinné prídavky je nárok aj na daňový bonus.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Katka2 súhlasím, že nie vždy ale samozrejme musia byť splnené podmienky §33 ZDP, teda napr. výška príjmu, pri podnikaní vykázaný ZD atď. Ale myslím, že to už tu bolo toľko krát rozoberané že som to neopisovala. Ak som niekoho pomýlila ospravedlňujem sa. Ja som to skôr myslela tak, že keď mi niekedy klient nevie povedať či bolo dieťa napr. po skončení školy prihlásené cez prázdniny na úrade práce tak vtedy mi to potvrdenie poslúži.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Katka2 Pozri príspevok
    Až tak veľmi sa nevyznám, ale pridám svoj názor.
    Ak ešte býva s rodičmi v jednej domácnosti a nepracuje /okrem dohôd/, má nárok na daňový bonus jeden z rodičov, ak navštevuje školu.
    [U]Nesúhlasím. Od 12/2008 už nemôžeš vyplácať DB-viď § 33 ods. 3 Zákona595/2003.
    (3) Daňovník, ktorý je rodič dieťaťa alebo u ktorého ide vo vzťahu k dieťaťu o starostlivosť nahrádzajúcu starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, ak dieťa s ním žije v domácnosti,57) môže si uplatniť daňový bonus po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak manžel (manželka) tohto dieťaťa nemá za toto zdaňovacie obdobie zdaniteľné príjmy presahujúce sumu podľa § 11 ods. 2 písm. a).
    A ešte, ak sa v 11/2008 vydala a nebolo to 1.11.- tak má rodič nárok na daň. bonus aj za 11/2008 pri splnení podmienky príjmu.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ešte doplním, že rodinné prídavky v tomto prípade, ak sa nezaopatrené dieťa vydalo/oženilo, poberá sám na seba, nie rodičia v zmysle § 2, odst.1, písm. c) 3 zákona č.600/2003 o prídavku na dieťa.

    § 2
    Oprávnená osoba

    (1) Oprávnená osoba na uplatnenie nároku na prídavok je

    a) rodič nezaopatreného dieťaťa,
    b) osoba, ktorej je nezaopatrené dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe právoplatného rozhodnutia súdu,
    c) plnoleté 2) nezaopatrené dieťa,
    1. ak niet osoby uvedenej v písmene a),
    2. ak má upravenú vyživovaciu povinnosť od rodičov,
    3. ktoré uzavrelo manželstvo alebo
    4. ktorého manželstvo zaniklo.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 20.03.09 at 16:29 Dôvod: preklep

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Ahojte, dcera sa vydala v juni 2008, manzel si na nu upltni nezdan. cast za mesiace jul - december. Je studentkou, moze si teraz v DP uplatnit na nu danovy bonus za mesiace januar - jun jej otec?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    martina100 Pozri príspevok
    Ahojte, dcera sa vydala v juni 2008, manzel si na nu upltni nezdan. cast za mesiace jul - december. Je studentkou, moze si teraz v DP uplatnit na nu danovy bonus za mesiace januar - jun jej otec?
    tu si už dostala odpoveď

    http://www.porada.sk/t71826-p15-odpo...-manzelku.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.