Zavrieť

Porady

stavebné sporenie a danove priznanie

Dobrý deň

potrebujem poradiť známa mi priniesla zo stavebného sporenia nejaký výpis čo má dcéra a je tam daň zrážková a že jej povedali na daňovom že to má dať do danoveho priznania typ B ale neviem aké sumy a čo tam treba dať.
poraďte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý deň

    potrebujem poradiť známa mi priniesla zo stavebného sporenia nejaký výpis čo má dcéra a je tam daň zrážková a že jej povedali na daňovom že to má dať do danoveho priznania typ B ale neviem aké sumy a čo tam treba dať.
    poraďte mi
    Na str. 4 DP B do riadku 2 treba napísať pripísané úroky (sumu opísať z výpisu) a zrazenú preddavkovú daň na str. 8 do r.98. Treba vyplniť ako Ťa navádza DP, alebo vyplniť to na stránke www.drsr.sk a to Ťa bude navádzať, kde máš čo vypísať.
    Ak dcéra je maloletá, treba vypísať zákonného zástupcu a potom na str. 10 v žiadosti vypísať o vrátenie daňového preplatku.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    ano dcera je maloleta a dakujem za radu pekne mi to vypočítala na drsr. a aj nedz.čiastku tj. 98496 tam ide normalne ako ma byt

    books je offline (nepripojený) books

    books
    polis1 Pozri príspevok
    ano dcera je maloleta a dakujem za radu pekne mi to vypočítala na drsr. a aj nedz.čiastku tj. 98496 tam ide normalne ako ma byt
    Nezdaniteľná čiastka je správna.

    stavebné sporenie a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.