Zavrieť

Porady

Danove priznanie za rok 2008 ako zamestnanec a zivnostnik

Dobry den
Prestudoval som si uz existujuce prispevky na tuto temu, ale aj napriek tomu mam este otazky na moj konkretny pripad.
Cely rok 2008 som pracoval v rovnakej firme. Od 1.11.2008 som si zalozil zivnost, na tu som v kalendarnom roku 2008 nedosiahol ziadny zisk (ale ani som nevykonal ziadne uctovne ci financne aktivity).

Co vsetko teda musim a mozem dat (zivotne positenie ako odpocitatelnu polozku) do danoveho priznania za rok 2008?

Dakujem vam velmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    dominikk Pozri príspevok
    Dobry den
    Prestudoval som si uz existujuce prispevky na tuto temu, ale aj napriek tomu mam este otazky na moj konkretny pripad.
    Cely rok 2008 som pracoval v rovnakej firme. Od 1.11.2008 som si zalozil zivnost, na tu som v kalendarnom roku 2008 nedosiahol ziadny zisk (ale ani som nevykonal ziadne uctovne ci financne aktivity).

    Co vsetko teda musim a mozem dat (zivotne positenie ako odpocitatelnu polozku) do danoveho priznania za rok 2008?

    Dakujem vam velmi pekne za pomoc
    Malo by stačiť podať DP typu A, ak si nemal príjem zo živnosti. Od zdaniteľných príjmov si môžeš odpočítať nezdaniteľnú časť 98.496,- SK, ale túto si mal určite každomesačne uplatňovanú v zamestnaní, takže preplatok ti to neurobí. A potom ešte doplnkové dôchodkové poistenie, účelové sporenie a životné poistenie avšak všetko max. 12.000,-SK. A potom ešte ak máš manželku a nemá príjem, potom si môžeš nezdaniteľnú čiastku 98.496,-SK uplatniť aj ňu. Ale ak si to ona uplatňovala po celý rok v zamestnaní, tak potom nie. Len ak by nepracovala alebo bola na rodičovskej.

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    A potom ti už víde základ dane, z toho 19% daň zaokrúhlená na celé koruny nadol. Odrátať zaplatené preddavky, ktoré si platil každý mesiac v zamestnaní, prípadne uplatniť daňový bonus, ak sú deti, a výsledok by mala byť daň na úhradu, ktorú v osobitných záznamoch prerátaš na eurá

    Pekný weekend Mária

    Danove priznanie za rok 2008 ako zamestnanec a zivnostnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.