Zavrieť

Porady

stravné lístky

Zdravím Vás,
viem, že o stravných lístkoch sa už písalo, ale ja mám dosť špecifickú otázku. Firma, pre ktorú účtujem, poskytuje špeciálnu domácu zdravotnú starostlivosť. Nezamestnáva žiadnych pracovníkov v nejakom pracovnom pomere, všetci sú dobrovoľníci. Nedostávajú teda mzdu, preto sa netvorí ani žiadny sociálny fond. Pretože je normálne, že dobrovoľne odpracujú viac ako 4 hodiny denne, firma nakúpila od ChequeDejeuner stravné lístky, ktoré dobrovoľníkom rozdala. Ako to teraz zaúčtujem v PÚ? Pozn. zdravotná starostlivosť je oslobodená od DPH.

Môžem urobiť niečo takéto?:

Faktúra za nákup od CHD..........................213/321 (úhrada 321/221, ale to ma teraz netrápi)
Rozdelenie SL dobrovoľníkom - ID(55%) ......527/213
Dobrovoľné plnenie firmy - ID(45%).............528/213

Alebo bude lepšie, ak 45 % dobrovoľného príspevku dám ako nedaňový náklad?

Keďže takto sa rozdajú všetky zaobstarané SL, musím o nich účtovať na 213? Nemôžem teda hneď faktúru od CHD zaúčtovať ako 518/321?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Ide o to, že ošetrovateľská starostlivosť sa nedá robiť bez ľudí. Všetko sú však dobrovoľníci, ktorým firma mzdu nevypláca. Majú dochádzku, evidenciu výkonov, len nie plat. A keďže celý deň ich nechať bez stravy firma nechce, dáva im aspoň stravné lístky. Keďže odpracujú viac ako 4 hodiny denne, firma im dala aspoň 1 lístok na deň - podľa evidencie dochádzky a výkonov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.