Zavrieť

Porady

DIČ CZ.......

Priniesol mi klient príjmy zo športovnej činnosti za rok 2008 s osvedčením o registrácii DIČ CZ......
čo s tým ?
Poradí mi niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    nikto nevie ?
    Podľa mňa priznáva príjmy v ČR, keď má pridelené DIČ CZ.....,

    Poraďte prosím...som z toho zúfalá

    Hančulka je offline (nepripojený) Hančulka

    účtovníčka,mzdárka,daniarka ktorú to baví ...viac Hančulka
    Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Hančulka Pozri príspevok
    Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.
    Ja si to myslím tiež, ale nie som si úplne istá.

    Hančulka je offline (nepripojený) Hančulka

    účtovníčka,mzdárka,daniarka ktorú to baví ...viac Hančulka
    Zisťovala som to pre synovca futbalistu, ktorý má zmluvu s klubom V ČR. Prvú polovicu roka ale mal zmluvu na Slovensku, takže mu podávam DP u nás za všetky príjmy. Overovala som to aj na DÚ.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Hančulka Pozri príspevok
    Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.
    Je zaregistrovaný na DÚ ČR.

    Hančulka je offline (nepripojený) Hančulka

    účtovníčka,mzdárka,daniarka ktorú to baví ...viac Hančulka
    Má príjmy len zo športovej činnosti?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Hančulka Pozri príspevok
    Má príjmy len zo športovej činnosti?
    áno...iné príjmy nemá...Má takéto potvrdenie:
    Přímy eo športovní činnosti za rok 2008 sú vo výške....Kč.
    Tyto příjmy, ve smyslu zákona č. 586/1992 Zb. o daních z příjmu v platném znení a dalších právních předpisú v platném znení, podléhají zdanení a jako OSVČ jste povinen podávat DP a platit dane.

    Hančulka je offline (nepripojený) Hančulka

    účtovníčka,mzdárka,daniarka ktorú to baví ...viac Hančulka
    Podľa mňa podáva daňové priznanie v ČR, tým že sa tam zaregistroval sa rozhodol, že dane zo športovej činnosti odvedie v ČR aj keď sa mohol rozhodnúř inak.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Robím tiež DP futbalistu ale na Slovensku. Chcem sa opýtať či som mu príjmy, ktoré dosiahol iba na základe zmluvy s FK zadala správne v DP do tabuľky č. 1 do riadku 6. Je iba registrovaný na daňovom úrade. A je povinný predložiť aj na sociálnu poisťovňu výpis z DP o jeho príjmoch? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.