Zavrieť

Porady

Leasing v JU, priklad

Dobry den, som SZCO uctujem v JU, potrebujem poradit ako nalozit so zaradenim vozidla kupeneho na leasing. Minuly rok som kupil auto na lesing, zmluvu som uzavrel 15.7.2008. Cena vratane DPH je 381 100,- Sk. V ten den som zaplatil zvysenu splatku vopred vo vyske 171 495,- Sk. Neskor som zaplatil pausalny jednorazovy poplatok 9 071,- Sk spolu s prvou riadnou splatkou vo vyske 7 846,- Sk (4.8.2008). Tiez som zaplatil 4 riadne splatky vo vyske 7 729 Sk, vzdy na zaciatku mesiaca (2.9., 1.10., 3.11., 1.12.2008). Co ide priamo do nakladov a co nie? Odpisuje sa len nejaka cast, alebo cela hodnota a pod. Idealny by bol nejaky priklad. Ak sa odpisuje, tak aka cast z ceny a v akej vyske? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    v linku máš tabulku od maríny http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=571 stiahni si ju
    ak chceš niečo viac o leasingu skús dať do vyhľadávania "leasing v JU" a nájdeš plno tém

    tu je aspoň niečo:
    http://www.porada.sk/t101183-financn...y-leasing.html
    http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html
    Naposledy upravil ekopo : 20.03.09 at 21:05 Dôvod: pridané linky

    Pinocchio je offline (nepripojený) Pinocchio

    Pinocchio
    Ďakujem za odpoveď, tabulku som stiahol ale ja mam trochu inac oznacene polozky, viete mi poradit, co kam patri? V prilohe je nascanovany moj splatkovy kalendar. (v excel tabulke su nazvy ine, aj pocet stlpcov)
    strana1.jpg  
    strana2.jpg  
    1/1

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    najskôr vyplň tabulku vľavo hore
    cena celkom bez DPH, zvlášť DPH
    poplatok tam máš tiež
    vyplní sa ti tabulka : odpisový plán (nezabudni opraviť počet mesiacov)
    a nakoniec vyplň veľké tabulky

    Pinocchio je offline (nepripojený) Pinocchio

    Pinocchio
    Ved prave s tymi velkymi tabulkami mam problem, v exceli maju stlpce nazvy: mesačná časť istiny, finančný výnos, zaklad dane spolu, dph, povinne poistenie a havarijne poistenie a v splatkovom kalendari mam nazvy zaklad dane, dph, leasingova splatka, istina, urok, poistne a PZP. Poistky a dph su jasne, ale tie dalsie stlpce neviem sparovat. Okrem toho je v uvodnej casti polozka financny vynos a ja take nic v kalendari nemam.

    Pinocchio je offline (nepripojený) Pinocchio

    Pinocchio
    Tak som to snad uz vyplnil dobre - dakujem za pomoc. Este pre istotu: podla tej tabulky teda do nakladov mozem dat poistenia, dph zo splatky a financny vynos (urok), to vsetko iba zo zaplatenych splatok a ide to do prevadzkovej rezie. Okrem toho nakonci roka mozem dat do nakladov odpis za prislusny rok. Ak som zaplatil zvysenu splatku vopred 15.7.2008, tak odpisy v tomto roku sa pocitaju za 6 mesiacov? (jul az december), alebo az od dalsieho mesiaca, cize 5 mesiacov (august az december)?

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    dobrý den,poprosila by som o radu, ide o učtovanie JU neplatca DPH. Došlo k porušeniu leasingu os. motor. vozidla - neriešim teraz ako čo prečo, ani upravu odpisov ale chcela by som vedieť v akej cene predmet nájmu po odkupení zaradím do používania. Aká je prosím upravená vstupná cena : ???? Podľa mna to nie je odkupna cena od leasingovky

    Leasing v JU, priklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.