Zavrieť

Porady

Odvody

Prosím Vás, neviete mi poradiť, kam v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať toto:
Prišlo nám na účet ešte za roku 2007 preplatok na zdravotnom poistení za zamestnanca (zamestnanec bol už dôchodca, ale odviedli sme za neho zdravotné poistenie a oni nám to vrátili v roku 2008)
Ja som to dala do kolonky Výdavok "Odvody do fondov" ale s mínusom. Je to tak správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    Prosím Vás, neviete mi poradiť, kam v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať toto:
    Prišlo nám na účet ešte za roku 2007 preplatok na zdravotnom poistení za zamestnanca (zamestnanec bol už dôchodca, ale odviedli sme za neho zdravotné poistenie a oni nám to vrátili v roku 2008)
    Ja som to dala do kolonky Výdavok "Odvody do fondov" ale s mínusom. Je to tak správne ?
    Okrem platby na účet ti mal prísť zo zdr.poisťovne aj písomné oznámenie, v ktorom je uvedená výška zrazenej dane.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    veronikasad Pozri príspevok
    Okrem platby na účet ti mal prísť zo zdr.poisťovne aj písomné oznámenie, v ktorom je uvedená výška zrazenej dane.
    to áno, ale či som to zaúčtovala správne som chcela vedieť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    to áno, ale či som to zaúčtovala správne som chcela vedieť
    Ak si chceš vyžiadať vrátenie zrazenej dane späť, nie

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    ja si nechcem nič vyžiadať späť,
    mňa len zaujíma kám zaúčtovať tých 500 Sk čo mi prišlo zo zdravotnej poisťovne

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Katka,
    vrátili Vám to ako zamestnávateľovi, tak áno je to mínus poistné do fondov za zamestnávateľa.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Dobry den,
    prosim chcem si overit ci uctujem spravne mzdy: ciste mzdy - ostatne zavazky k poslednemu dnu mesiaca ktoreho sa tykaju a nasledne uhrada cez vydavky - mzdy
    socialne poistenie - ostatne zavazky taktiez k posl. dnu daneho mesiaca (su to len dohodary zdravotku nemam...) a uhrada cey vydavky - mzdy alebo platby do fondov?
    dan preddavkova aj zrazkova - ostatne zavazky a uhrada cez vykavky do dane z prijmu alebo do miezd?
    Robim to prvy krat, do teraz som uctovala mzdy len v PU.... tak by mi moc pomohli Vase nazory... Dakujem!

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    tinka111 Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim chcem si overit ci uctujem spravne mzdy: ciste mzdy - ostatne zavazky k poslednemu dnu mesiaca ktoreho sa tykaju a nasledne uhrada cez vydavky - mzdy áno
    socialne poistenie - ostatne zavazky taktiez k posl. dnu daneho mesiaca (su to len dohodary zdravotku nemam...) a uhrada cey vydavky - mzdy alebo platby do fondov? platby do fondov ( je to poistné za zamestnávateľa)
    dan preddavkova aj zrazkova - ostatne zavazky a uhrada cez vykavky do dane z prijmu alebo do miezd? áno
    Robim to prvy krat, do teraz som uctovala mzdy len v PU.... tak by mi moc pomohli Vase nazory... Dakujem!
    Odpovede červeným

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.