Zavrieť

Porady

Spoločník a zamestnanec

Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.?

A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? Nezahrňuje sa to do základu dane?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    liliana06 Pozri príspevok
    Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

    Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? JEdine ak mu v zamestnaní neurobili ročné zúčtovanie dane. Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? Ak mal iba príjmy zo závislej činnosti tak podáva typ A. A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.? Nič

    A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? V tomto prípade podá DP typ B, príjem za sprostredkovanie je podľa § 6 a zahrnie sa do DP Nezahrňuje sa to do základu dane?

    Ďakujem

    V citáte

    liliana06 je offline (nepripojený) liliana06

    liliana06
    ďakujem.

    Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.?

    Aj v tom prípade podá DP typ B?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    liliana06 Pozri príspevok
    Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

    Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.?

    A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? Nezahrňuje sa to do základu dane?

    Ďakujem
    liliana06 Pozri príspevok
    ďakujem.

    Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.?
    ...tak potom sprostredkovanie vykonáva s.r.o. a s.r.o. podáva DP PO.

    Aj v tom prípade podá DP typ B?
    Treba rozlišovať:
    To čo robí spoločník pod hlavičkou s.r.o. a je za to tržba, tak to robí s.r.o., je to jej príjem a s.r.o. je povinná za tieto príjmy podať daň. priznanie.
    Len to čo spoločník nerobí pod hlavičkou s.r.o. a má z toho príjmy, len to sú jeho príjmy ktorá treba zdaniť ako FO.
    Zisk dosiahnutý v s.r.o. a zdanený s.r.o. je príjmom spoločníka=majiteľa s.r.o. Tento príjem už nepodlieha zdaneniu a preto sa neuvádza v daň. priznaní.

    liliana06 je offline (nepripojený) liliana06

    liliana06
    Áno, lenže tie príjmy nemá zahrnuté v účtovníctve, má o tom len papier, že tie príjmy dosiahla u jednej nemenovanej firmy.
    Zaúčtovať to do s.r.o. a zdaniť. Je to jednoducho tržba za služby???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    liliana06 Pozri príspevok
    ďakujem.

    Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.? Toto nechápem? Ak sprostredkovanie robí pod DIČ spoločnosti, tak to musí byť v účtovníctve spoločnosti predsa....
    Aj v tom prípade podá DP typ B?

    V citáte.

    Spoločník a zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.