Zavrieť

Porady

pozastenie zivnosti - sluzby

ahojte poradaci,

vela som tu o tom precitala jasne, ale nenasla som prispevok ako je to s prerusenim zivnosti - sluzby, nemam ziadne zasoby, ziadne neuhradene faktury, len mi prislo potvrdenie o preplatku z rocneho zúčtovania zdravotneho poistenia, pricom bola Du uhadena dan vo vyske 1097 sk z danoveho zakladu 5774, ako teda spravne spravit DP .. prosim poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcelien je offline (nepripojený) marcelien

    marcelien
    mam zo zavislej cinnosti, kotru vykonavam aj dalej ale zivnost je pozastavena na 10 rokov... za minuly rok mam vystavenzch 6 faktur a vydavky co sa jedine opakovali, zdravtoka, fon a internet

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    INAč TO BOL PRIJEM ZRAZENY ZRAžKOVOU DANOU ? JE TAM NEJAKY § V POTVRDENI?...
    ZAVISI OD PRIJMU OD čISEL, čI SA OPLATI žIADAT O VRATENIE DANE...

    marcelien je offline (nepripojený) marcelien

    marcelien
    tak konkretne je to takot, mam prijde ako SZCO cca 20.tis, zo zavislej cinnosti potvrdenie na 158 tis no a to potvrdenie o vrateni preplatku v sume 4677, pricom danovy zaklad je 5774 a dan 1097, noa zivnosti je pozastavena k 28.6. , no a neviem ako ukoncit uctovne knihy... resp, upravit zakla dane ,dik za

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    nooo... zo ZP ty si mala preplatok 5774 a zrazili ti dan 1097...je tam § 43?...vedies JU?

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    Nemusis upravovať ZD, keď nemáš žiadne pohľadávky záväzky zásoby...len uzatvoris knihy k tomu dátumu cez uzavierkove operácie..

    pozastenie zivnosti - sluzby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.