Zavrieť

Porady

Služba dodaná do EU

Dobrý deň,
mám zopár otázok o vypracovaný mesačného daňového priznania k DPH.

1, refakturujem prepravu, ktorú sme zabezpečili, pre nášho zahraničného partnera /dovoz tovaru na prerábku z AT na SVK/ - vystavila som faktúru za prepravu na nášho odberateľa /je platcom DPH na uzemí AT/, uvádza sa uvedená služba do daňového priznania? Ak áno, do ktorého riadku, ak nie - vedie sa o poskytnutí takýchto služieb nejaký záznam?

2, refakturujem prepravu, ktorú sme zabezpečili pre nášho zahraničného partnera /odvoz hotových výrobkov SVK - AT, ktoré sme pre neho vyrábali/. Uvedená preprava je vyčlenená na faktúre ako samostatná položka. Tovar sme dodávali DDU ... .

3, naša spoločnosť uskutočňuje prerábku istého tovaru /do prerábky, vstupujú aj nové diely, ktoré vyrábame a montujeme/, pre nášho zahr. partnera /je platcom DPH na uzemí AT/. Uvedený tovar, prerábame na uzemí SVK a následne expedujeme do EU. Je to služba? Ak áno spadá to do daňového priznania? Alebo to môžeme brať ako predaj hotových výrobkov /ked tam dávame aj nami novo vytvorené diely/? Ak áno do daňového priznania to samozrejme spadá.

4, čo v prípade, ak vyšlem kolegov a prerábka, resp. montáž sa uskutočňuje v členskom štáte mimo uzemia SR. Je to poskytnutie služby. Spadá do daňového priznania?

Viete mi s tým pomôcť? Vopred ďakujem

Lucia

PS: vopred sa ospravedlňujem, ak podobná tema tu už bola.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Služba dodaná do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.