Zavrieť

Porady

Daňový zisk - neuplatnenie daňových odpisov

Prosím pomôct s niečim, čo použijem prvýkrát

Firma vykazuje stratu 360 tis. Rozhodli sme sa účtovné odpisy ponechať (musíme) no neuplatniť si daňové odpisy. Daňové odpisy sú 385 tis., takže mi vychádza daňový zis 25 tis. Zdaňujem takto vypočítaný zisk?

Podľa vypísaného DP pomocou programu by som tento zisk zdaniť nemala, no ja by som si to radšej overila. Môžete sa mi, prosím k tomu vyjadriť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Prosím vysvetli mi. Kladný základ dane účtovný alebo daňový. Ja si myslím, že účtovný, no nerada by som urobila chybu len preto, že som si niečo zle vysvetlila. Ďakujem.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Liptáčik Pozri príspevok
    Prosím vysvetli mi. Kladný základ dane účtovný alebo daňový. Ja si myslím, že účtovný, no nerada by som urobila chybu len preto, že som si niečo zle vysvetlila. Ďakujem.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Kladný základ dane je daňový zisk (tzn. účtovný zisk upravený o pripočítateľné/odpočítateľné položky)

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Nemá niektorý z majetkov približne odpis tých 25 000,-? Nemusíte si neuplatniť všetky odpisy.

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Dobrý deň, tiež mám otázku k neuplatneniu daňových odpisov.. firma je v strate.. no má 2 nákladné autá a 2 vleky za autá na leasing... je možné neuplatniť tieto odpisy z leasingov? suma odpisov je pomerne dosť vysoká za všetky 4 leasingy tvorí cca 1 200 000,- (suma by stratu "vyrovnala" + malý zisk) - pri leasingu sa odpisuje počas doby nájmu a ja "tápem" čo s tým.. uplatniť neuplatniť.. firma "nechce" byť v takej vysokej strate..

    Daňový zisk - neuplatnenie daňových odpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.