Zavrieť

Porady

Nákup z ČR a DPH

Pekný deň, prosím vás o pomoc:
Sro-cka na SR, platca DPH kúpila v ČR náhradný dielna obrábací stroj. Dodávateľ z Brna vystavil faktúru na diel a dovoz dielu aj s DPH.Ako zaučtovať túto DPH z EU v daňovom priznaní?

Na faktúre je ešte upozornenie: "Prosime vas, aby ste nevykazovali tento nákup do prehladu Intrastat-už bol vykázaný našou spoločnosťou so slovenským DIČ." Nerozumiem čo to znamená pre sro-cku(odberateľa)??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Pomôže niekto znalý veci ??

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Zrejme má táto česká s.r.o. na Slovensku organizačnú zložku a tým pádom fakturovala s DPH, ktorú si môžete odpočítať v daňovom priznaní DPH .

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Vdaka za vasu odpoved.No neviem spravne zaradiť tuto fakturu do daň.priznania, v ktorom riadku ma byt spravne uvedena??- je to nadobudnutie tovaruv tuzemsku z ineho čl.statu(r.07) alebo tovary a služby kde prijemca plati dan(r.09)??

    A jedna otazka: nakup sluzby z PL-platcu DPH, faktura je uvedena bez DPH, sa samozdani,teda uvedie sa na riadok 09 ako sluzba,pri kt.prijemca plati dan.Rozumiem tomu spravne ??
    Naposledy upravil Airam25 : 24.03.09 at 06:31 Dôvod: doplnenie otazky

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    pozrite si ďaňové identifikačné číslo pre DPH tej českej firmy. Ak má registráciu na Slovensku, tak to ide ako slovenská faktúra. To DIČ by malo začínať na SK4.......

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Ano, DIC zacina SK402, ak tomu teda rozumiem-má to byt nadobudnutie tovaru v tuzemsku z ineho cl.statu ?? Alebo ako bezna faktura od slov.dodavatela ??

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    Ako bežná faktúra od slovenského dodávateľa, nakoľko on je u nás registrovaný ako platca DPH - čiže má SK4..

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Velke Dakujem. A co nakupena sluzba od PL dodavatela.Naozaj prijem z EU, samozdanenie na r.09 dan.priznania?? Rada by som mala overenie pre spravnost dokladov,kedze v tomto nie som odbornik.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Airam25 Pozri príspevok
    Velke Dakujem. A co nakupena sluzba od PL dodavatela.Naozaj prijem z EU, samozdanenie na r.09 dan.priznania?? Rada by som mala overenie pre spravnost dokladov,kedze v tomto nie som odbornik.
    Prijatá služba z EÚ od platcu DPH sa zapíše na riadok 9(ZD) a 10 (daň)a následne 19 (daň), ide o samozdanenie.
    Naposledy upravil macula : 24.03.09 at 08:40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.