Zavrieť

Porady

hlásenie o vyúčtovaní dane z príjmu

Prosím poradiť k časti V. - hlásenia o vyúčtovaní dane...
hlásenie budem robiť 1.krát v živote...robí mi to program,..ale ja si to všetko overujem,..a zároveň sa učím...
Už viem, že údaje v jednotlivých riadkoch majú byť súčtom štvrťročných hlásení,..naučila som sa čo ktorý riadok zahŕňa...ale problém je v tom, že som porovnala - spočítala celkové sumy daň.bonusu z časti V.- zoznamu zamestnancov a zistila som,že ten súčet za zamestnancov mi nesedí s údajom v riadku 5 časti I. U zamestnancov v zozname v údaji celk.suma daň.bonusu nemám zahrnuté preplatky z roč.zúčtovania daň.bonusu z r.2007,ktoré boli vyplatené v 02 a 03/2008. Mám tam len daňový bonus vyplatený v r.2008 bez toho,čo bolo doplatené v r.2008 z vyúčtovania z r.2007.
Už som sa radila u najakých mzdárok a povedali mi, že ten súčet vyplat.DB za všetkých zamestnancov z rozpisu by mal dávať tú sumu, čo je v hlásení, riadok 5...aj ja si to myslím,....ale dodávateľ nášho programu tvrdí, že zozname zamestnancov má byť iba "čistý daňový bonus vyplatený v r.2008" a nemá tam byť zahrnuté to, čo bolo vyplatené síce v r.2008 ale je to ročné zúčtovanie DB za r.2007.....No ale potom mi nebude súčet "celkovej sumy vypl.DB " za zamestnancov sedieť s c"celkovým súčtom vyplatenej sumy daň. bonusu" v časti IV. riadok A hlásenia ani s riadkom 5 časti I....
Nemalo by to sedieť?.....
Prosím poraďte mi.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Nevidím celkom do hĺbky tohto problému ... ale Hlásenie je súčet všetkých Prehľadov.
    Hlásenie môžeš vyplniť "ručne" - ak nejde o väčší počet Z-cov - a neskôr s programátormi problém doriešiť.
    Ano presne si spočítaš všetky riadky zo všetkých 4prehľadov a vpíšeš do hlásenia, tie riadky sedia aj daňový bonus aj na DU kontroluju subežnosť riadkov prehľadu a hlásenia apráve ked to nesedí hľadaju chybu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pozrela som do svojho archívu. Zamestnankyňa ukončila prac. pomer v decembri 2005 a v rámci ročného zúčtovania jej bol vyplatený DB v januári 2006 za jeden mesiac predch. roka. Táto bývalá zamestnankyňa figuruje potom ešte v Hlásení za rok 2006 - s údajom o bonuse vyplatenom (doplatenom v rámci zúčtovania) v r.2006.
    ďakujem za odpovede...všetky potvrdzujú to,čo som si myslela aj ja...hlavne to, čo píše Paula mi to potvrdzuje, ...že zamestnankyňa "iba" z ročným zúčtovaním DB z predch.roka figuruje v hlásení bežného roka....
    Nemôžem to upravovať "ručne"...ide o viac ako 100 zamestnancov...takže budem musieť trvať na úprave "zoznamu"-časť V.hlásenia v programe...cez dodávateľa programu....

    hlásenie o vyúčtovaní dane z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.