Zavrieť

Porady

Lekár a jeho vzdelávanie - DP

Ahojte, obraciam sa na Vás s problémom, lekár si platil sám školenie súvisiace s jeho dalším vzdelávaním, aké výdavky si môže upatniť teraz do danového priznania? može aj cestovné ?? urobila by som cestovný príkaz, prípadne ubytovanie? - lebo sa uvádza, že len do výšky preukázaných dokladov... aj to len v 10 %, čo mi príde strašne málo - stretol sa niekto s tým???

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Podľa vyhlášky MZ SR č. 31/3006 Z.z. http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...31&Rocnik=2006 a zákona č.653/2007 z.z. http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...37&Rocnik=2007 je rozdiel v tom, či ide o špecializačné štúdium alebo o sústavné vzdelávanie. Pri špecializačnom štúdiu platia uvedené obmedzenia, pri sústavnom vzdelávaní sa rozlišuje zamestnanec (oprávnený odpočítať 50% nákladov) a fyzická osoba poskytujúca zdravotnú starostlivosť (oprávnený odpočítať 100%) nákladov. Celé to je v predpisoch veľmi komplikovane napísané, výklady môžu byť rôzne.

    delfy11 je offline (nepripojený) delfy11

    delfy11
    ďakujem za pomoc, ale možem použit tým pádom len tých 10 %, ked sa jedná o špecializačné štúdium

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    delfy11 Pozri príspevok
    ďakujem za pomoc, ale možem použit tým pádom len tých 10 %, ked sa jedná o špecializačné štúdium
    predpokladá sa, že specializačné štúdium prvého stupňa (pred 1.špecializačnou skúškou - atestáciou) robí ako zamestnanec, preto aspoň niekotré veci by mu mal hradiť zamestnávateľ). Skus otázku poslať mailom na lekársku komoru, možno s tým výkladom majú skúsenosti.
    Naposledy upravil feron : 24.03.09 at 13:24

    delfy11 je offline (nepripojený) delfy11

    delfy11
    opýtam sa : mám vydané potvrdenie o uhradení účastníckeho poplatku, kde účel platby je: Školiace miesto certifikačnej prípravy z certifikovanej pracovnej činnosti pred certifikačnou skúškou môžem použiť 10 % alebo tých 50 % ??

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    delfy11 Pozri príspevok
    opýtam sa : mám vydané potvrdenie o uhradení účastníckeho poplatku, kde účel platby je: Školiace miesto certifikačnej prípravy z certifikovanej pracovnej činnosti pred certifikačnou skúškou môžem použiť 10 % alebo tých 50 % ??
    pozri http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....d?OpenDocument podľa mňa tá vyhláška s percentami sa zaoberá niečím iným, ako časťou, ktorú je možné dať do nákladov v DP, ani na Ministerstve zdravotníctvy túto vyhlášku nespomínajú (?)

    Lekár a jeho vzdelávanie - DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.