Zavrieť

Porady

dobrovoľne nezamestnaný - aké prílohy

Dobrý deň,
prosím o radu, mám dvoch klientov, ktorí majú príjem či už zo živnosti alebo zamestnania, ale nie po všetky mesiace kalendárneho roka. Keď som sa ich opýtala, čo tie ostatné mesiace, povedali mi, že neboli nikde prihlásení, teda dobrovoľne nezamestnaní, a neplatili si žiadne odvody.
Aké prílohy treba dať k DP v takomto prípade?

vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Čestné prehlásenie že v období od ... do ... boli dobrovoľne nezamestnaní a nemali žiaden príjem.
    Poznamenávam, že aj keď boli dobrovoľne nezamestnaní mali platiť zdravotné poistenie ako samoplatca.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu, mám dvoch klientov, ktorí majú príjem či už zo živnosti alebo zamestnania, ale nie po všetky mesiace kalendárneho roka. Keď som sa ich opýtala, čo tie ostatné mesiace, povedali mi, že neboli nikde prihlásení, teda dobrovoľne nezamestnaní, a neplatili si žiadne odvody.
    Aké prílohy treba dať k DP v takomto prípade?

    vopred ďakujem za rady
    Neprikladá sa žiadne čestné prehlásenie. DP je priznaním príjmov občana nie potvrdením o odpracovaných dobách. Aké príjmy dosiahli, také sa priznajú v DP, ak boli dosiahnuté čo i len za jeden mesiac...

    Prikladáš len Potvrdenie od zamestnávateľa a prípadne výkazy ak viedol účtovníctvo. Iné nič.

    Čo sa týka zdravotného poistenia to je iná káva...ale to môžu napraviť v rámci RZD. RZZP.
    Naposledy upravil evina : 24.03.09 at 09:07

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Ďakujem pekne a ešte sa chcem opýtať, ak bola npr.manželka dobrovoľné nezamestnaná - môže si živnostník na ňu uplatniť odpočitateľnú položku?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    grušina Pozri príspevok
    Ďakujem pekne a ešte sa chcem opýtať, ak bola npr.manželka dobrovoľné nezamestnaná - môže si živnostník na ňu uplatniť odpočitateľnú položku?
    áno
    uctovnicka Koreniny Macek
    Dnes som bola na DU NZ podať nezamestnanemu DP ,robíl na dohodu, vlani končil na SOU a správkyňa žiadala doložiť potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie z uradu práce.T o je tak ,netreba doložiť , ale DP bez toho nezoberu.

    dobrovoľne nezamestnaný - aké prílohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.