Zavrieť

Porady

Daň. priznanie, zamestnanec+prenájom

Dobrý deň
Prosím Vás potrebovala by som poradiť s DP za rok 2008.
som zamestnaná a v roku 2008 som mala príjem zo zamestnania a príjem z prenájmu nehnuteľnosti 30 000.-
už viem, že si podám DP typu B, že 25650.- sk je oslobodené pri príjme z prenájmu, len neviem akým dokladom by som si mala dokladovať príjem zo zamestnania. Zamestnávateľ mi nerobil roč. zúčtovanie, príjem dokladujem potvrdením o príjme?
na ktorý riadok píšem v DP príjem zo zamestnania a kam potom s daňou, ktorú som už počas roka 2008 zaplatila???
A môžem si odpočítať aj príspevok na DDP, mám potvrdenie od poisťovne o sume zaplateného DDP. a ďalej mám aj doklad z poisťovne o zaplatení životnej poistke? môžem tieto 2 poistky dať dohromady?

ďakujem veeeľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    a ešte som zabudla napísať, že som mala príjem z dohody o vykonaní práce 600.- Sk, z ktorej mi ale ztrhli daň 114 podľa par. 43.
    Musím si aj tento príjem v DP uvádzať. mám o ňom potvrdenie
    ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Micifuzik Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Prosím Vás potrebovala by som poradiť s DP za rok 2008.
    som zamestnaná a v roku 2008 som mala príjem zo zamestnania a príjem z prenájmu nehnuteľnosti 30 000.-
    už viem, že si podám DP typu B, že 25650.- sk je oslobodené pri príjme z prenájmu, len neviem akým dokladom by som si mala dokladovať príjem zo zamestnania. Zamestnávateľ mi nerobil roč. zúčtovanie, príjem dokladujem potvrdením o príjme? áno
    na ktorý riadok píšem v DP príjem zo zamestnania r.33, 34, 35 ... a kam potom s daňou r. 100 , ktorú som už počas roka 2008 zaplatila???
    A môžem si odpočítať aj príspevok na DDP, mám potvrdenie od poisťovne o sume zaplateného DDP r. 72. a ďalej mám aj doklad z poisťovne o zaplatení životnej poistke r.74 ? môžem tieto 2 poistky dať dohromady?

    ďakujem veeeľmi pekne
    odpoveď v texte

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Micifuzik Pozri príspevok
    a ešte som zabudla napísať, že som mala príjem z dohody o vykonaní práce 600.- Sk, z ktorej mi ale ztrhli daň 114 podľa par. 43.
    Musím si aj tento príjem v DP uvádzať. mám o ňom potvrdenie
    ďakujem
    nie, nedávaš ho do DP. je to príjem zdanený zrážovou daňou a ten je tým pádom vysporiadaný.

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    Prosím Vám a ešte niečo.
    príjem z prenájmu mám 30 000.- odpočítam 25650.-
    zostane mi 4350.- Sk
    uplatňujem si 40% výdavkov
    Teda príjem mám 4350.-
    výdavky 4350 x 40% = 1740.- týchto 1740 si mám odpočítať zo 4350.- ? a to mám potom príjem a teda základ dane?
    čiže v DP uvádzam príjem 4350.- a výdavok 1740.- alebo 2610.-
    / rozdiel 4350-1740.-/ ???
    ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Micifuzik Pozri príspevok
    Prosím Vám a ešte niečo.
    príjem z prenájmu mám 30 000.- odpočítam 25650.-
    zostane mi 4350.- Sk
    uplatňujem si 40% výdavkov
    Teda príjem mám 4350.-
    výdavky 4350 x 40% = 1740.- týchto 1740 si mám odpočítať zo 4350.- ? a to mám potom príjem a teda základ dane?
    čiže v DP uvádzam príjem 4350.- áno a výdavok 1740.- áno , 2610.- základ dane
    / rozdiel 4350-1740.-/ ???
    ďakujem
    odpoveď v texte

    Daň. priznanie, zamestnanec+prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.