Zavrieť

Porady

faktura z Ciech

Dobry den. mam fakturu z Ciech na skolenie vykonane v Cechach. Je tam nulova DPH. Na fakture je uvedene nase IC DPH, nie je tam uvedene ze danova povinnost prechadza na mna...
mala by som odviezt DPH v SR?a zaroven si narokovat odpocet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    odpoviem si sama...este raz pozeram do faktury a firma zrejme nie je platcom dph..takze DPH na fakture nevycisluje. A keby bola platca, tak by vycislila DPH cesku, pretoze by islo o miesto dodania v CR, kedze skolenie bolo v CR a ja by som teda uhradila cesku DPH, ktoru by som si mohla v cechach vyziadat....
    neslo by teda o prenos danovej povinnosti..kedze ide o skolenie v CR
    mam pravdu?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    bui Pozri príspevok
    odpoviem si sama...este raz pozeram do faktury a firma zrejme nie je platcom dph..takze DPH na fakture nevycisluje. A keby bola platca, tak by vycislila DPH cesku, pretoze by islo o miesto dodania v CR, kedze skolenie bolo v CR a ja by som teda uhradila cesku DPH, ktoru by som si mohla v cechach vyziadat....
    neslo by teda o prenos danovej povinnosti..kedze ide o skolenie v CR
    mam pravdu?
    § 15
    (4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

    Miesto dodania služby v tvojom prípade je Česko, kedže sa školenie uskutočnilo v Česku.
    Nie je predmetom slovenskej Dph, nič nedodaňuješ.
    Máš pravdu.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    chcem sa spýtať, mám faktúru z čiech, kde mi fakturujú službu,
    dodávateľ mi poslal faktúru mailom, kde nie je elektronický podpis, chcela som, aby nám poslal faktúru poštou, ale on chce, aby sme mu zaplatili za poštovné - poslanie tej faktúry.... je to správne? môže to požadovať, nejde mi o cenu toho poštovného ale o princíp...
    Alebo si môžem dať aj takú faktúru do účtovníctva, keď tam nie je podpis a ani pečiatka?, veď dodávateľ by predsa mal vydávať daňový doklad...., prosím poradte
    Naposledy upravil linko1 : 22.12.09 at 11:45

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Iný štát, iný mrav. Nemôžeš uplatňovať naše zákony na zahraničného dodávateľa, ináč pokiaľ viem tak podpis a pečiatka nie sú povinnou súčasťou ani slovenského daňového dokladu /§71 zákona o DPH/

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    ďakujem za odpoveď, takže takú faktúru poslanú cez mail, bez pečiatky a podpisu môžem dať v pohode do účtovníctva?
    Oli

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    OlgaM Pozri príspevok
    Len doplním pojem "daňový doklad" sa už nepoužíva, už iba FAKTÚRA.
    "danovy doklad" je este stale v kurze, pouziva sa, ked sa vystavuje doklad k prijatej platbe ked este nenastalo plnenie
    na zaklade neho si uplatnujes DPH a odvadzas DPH
    ja tomu vravim " medzikus"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.