Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľská činnosť a paušálne výdavky

Ahojte všetci.
Mám taký problém: som zamestnaná a popri zamestnaní som začala vykonávať sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb /PROVIDENT/ - ohlasovaná živnosť. Keďže daňové priznanie z týchto príjmov budem robiť prvý krát, potrebovala by som poradiť, či si môžem pri takejto živnosti uplatniť výdavky paušálom a do ktorého riadku DP tieto príjmy zaradiť. Veľmi ďakujem za každú radu. Sú to príjmy podľa § 6 ods. 1?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Dália Pozri príspevok
    Ahojte všetci.
    Mám taký problém: som zamestnaná a popri zamestnaní som začala vykonávať sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb /PROVIDENT/ - ohlasovaná živnosť. Keďže daňové priznanie z týchto príjmov budem robiť prvý krát, potrebovala by som poradiť, či si môžem pri takejto živnosti uplatniť výdavky paušálom a do ktorého riadku DP tieto príjmy zaradiť. Veľmi ďakujem za každú radu. Sú to príjmy podľa § 6 ods. 1?
    áno, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky.

    ak máš na to živnosť, dáš to do riadku 2, ak máš len sprostredkovateľskú zmluvu, tak do riadku 8 v odd.VI., tabuľka 1.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Čo sa týka toho sprostredkovania zmluv postiek, úverov, atď

    Zvyknú to robiť tak, že z provízie majú stiahnuté nejaký mesačný poplatok (niekedy konkrétne nešpecikovaný, niekedy zrozumiteľne napísané, že napríklad za SIM-kartu), čo dávať v takomto prípade ako príjem - sumu ešte pred odrátaním takéhoto poplatku???

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Lotarka Pozri príspevok
    Čo sa týka toho sprostredkovania zmluv postiek, úverov, atď

    Zvyknú to robiť tak, že z provízie majú stiahnuté nejaký mesačný poplatok (niekedy konkrétne nešpecikovaný, niekedy zrozumiteľne napísané, že napríklad za SIM-kartu), čo dávať v takomto prípade ako príjem - sumu ešte pred odrátaním takéhoto poplatku???
    Je to dosť neštandartné, a priznám sa, ešte som sa s niečim takým nestretla.
    Môj názor je, že by sa mala uvádzať provízia - hrubá, nakoľko zrazená suma
    za používanie SIM karty je výdavok.

    petkor je offline (nepripojený) petkor

    petkor
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
    Zamestnankyňa má uzatvorenú Zmluvu o sprostredkovaní podľa § 642 Obch.zák. na zháňanie sponzorského pre divadlo. Za toto dosiahla príjem v r. 2009 vo výške 1.017,10 €. Do ktorého riadku v DP sa to má uviesť? Môže si odpočítať paušálne výdavky vo výške 40%? Je povinná z tohto titulu podávať RZZP?
    Ďakujem pekne za rady.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    mzdarka renca Pozri príspevok
    áno, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky.

    ak máš na to živnosť, dáš to do riadku 2, ak máš len sprostredkovateľskú zmluvu, tak do riadku 8 v odd.VI., tabuľka 1.

    Ahojte. Mám otázku. K tomu konkrétne: Môže si uplatniť v takom istom prípade aj zaplatené zdravotné poistenie?
    Ďakujem.

    Sprostredkovateľská činnosť a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.