Zavrieť

Porady

zmena vzhľadu faktúry

som živnostník-samouk a mám problém. chcel by som zmeniť softvér na fakturáciu a moja účtovníčka mi tvrdí, že to nie je možné v priebehu roka. má pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja myslim, ze by to problem byt nemal, ak faktura bude mat vsetky nalezitosti podla zakona.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lasička
    som živnostník-samouk a mám problém. chcel by som zmeniť softvér na fakturáciu a moja účtovníčka mi tvrdí, že to nie je možné v priebehu roka. má pravdu?
    Ak si zmeníš soft v priebehu roka, v ktorom i účtuješ a máš knihy pohľadávok a záväzkov, musel by si všetko nanovo zaúčtovať do nového softu. Ak by si chcel iba na faktúry vydané, aj tak by ti ich do starého softu pre účtovníctvo a knihy musela všetky nahodiť účtovníčka. Jedine, ak by si kúpil soft, v ktorom by ti vedeli prebrať (prekopŕcnuť) všetky dáta. Myslím, že sa to volá konverzia dát, ale nie som si istá tým výrazom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    durisovad
    Ja myslim, ze by to problem byt nemal, ak faktura bude mat vsetky nalezitosti podla zakona.
    Áno, nie je problém, ale už ich nemá kompletne všetky v knihe pohľadávok! Jedine ich tam pracne nahodiť.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    ondrejvla
    Áno, nie je problém, ale už ich nemá kompletne všetky v knihe pohľadávok! Jedine ich tam pracne nahodiť.
    Ja som to pochopila tak, ze meni len fakturaciu, nie uctovnictvo. Ja mam program fakturacie zvlast a vydane faktury nahadzujem do uctovnictva. Preto som myslela, ze je jedno, ak vsetky faktury v beznom roku nemaju rovnaky vzhlad.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Robila som firmu, kde mali 4 prevádzky a každá mala iný vzhľad faktúry (prispôsobený na svoje podmienky). Všetky sa účtovali v jednom účtovníctve. Zmena vzhľadu faktúry počas roka by nemal byť problém.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    durisovad
    Ja som to pochopila tak, ze meni len fakturaciu, nie uctovnictvo. Ja mam program fakturacie zvlast a vydane faktury nahadzujem do uctovnictva. Preto som myslela, ze je jedno, ak vsetky faktury v beznom roku nemaju rovnaky vzhlad.
    No a ja som to pochopila inak. V tom prípade samozrejme súhlasím, faktúry nemusia mať rovnaký vzhľad. Ja som myslela, že ide kompletne o soft na účtovníctvo i fakturáciu, z toho dôvodu som mala pocit, že je to zbytočná dupľovaná robota.
    Takže ak je to chápané takto, samozrejme, môže byť zmena. ( A zmena je život!)

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ondrejvla, to ja som si zle prečítala, on naozaj chce zmeniť softvér. No museli by tie faktúry 2x evidovať (samozrejme tým istým číslom). prepáč

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Na vzhľade faktúry nezáleží, len musí mať všetky potrebné náležitosti. S číslovaním faktúr však môže byť problém.

    Stretla som sa i s takými názormi, že pokial účtovná jednotka mení v priebehu roka spôsoby účtovania, napr. z ručného na softvér, resp. rôzne softvéry, je dobré v tomto roku dokončiť účtovníctvo pôvodnou formou aj novou. Podľa mňa je to však prácne. Súhlasím však s predchádzajúcim príspevkom, že pokiaľ sa mení softvér v priebehu roka (aj z ručného na programové účtovanie) je potrebné do tohto softvéru zaúčtovať všetky účtovné prípady, ktoré vznikli od začiatku roka.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja mám jeden účtovný softvér - MRP, a firma má dva rozdielne typy faktúr, jeden druh je skladové faktúry, druhý typ sú z klasickej T602 - fakturované sú služby a ja si ich potom nahodím do MRP. Je aj rozdielne číslovanie a nemala som s tým žiaden problém, ale jeden soft.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ked chceš zmeniť soft, nikde to nie je zakázané. Len si musíš nastaviť číslovanie tak, aby pokračovalo na to pôvodné. Škoda, že si sa už neohlásil, či meníš aj účto, alebo len soft na faktúry.

    lasička je offline (nepripojený) lasička

    lasička
    pardón, že nereagujem na Vaše príspevky, ale ja sa sem dostanem až v noci. Ale k tomu upresneniu. Ja mením len program na faktúry. Ja si tie FA vytlačím doma a zanesiem ich k účtovníčke. Doteraz som mal taký istý soft ako ona, ale ten mi nevyhovuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.