Zavrieť

Porady

Príjem z Rakúska

Ahojte.
Môj klient pracuje v Rakúsku ako zamestnanec a podáva si samozr. DP tam. Svojho zamestnávateľa požiadal o potvrdenie o príjmoch za celý rok, ale ten mu ho odmietol vystaviť do konca marca.
Je nutné toto DP podávať aj na SLovensku, ked ho podáva v Rakúsku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    sueh Pozri príspevok
    Ahojte.
    Môj klient pracuje v Rakúsku ako zamestnanec a podáva si samozr. DP tam. Svojho zamestnávateľa požiadal o potvrdenie o príjmoch za celý rok, ale ten mu ho odmietol vystaviť do konca marca.
    Je nutné toto DP podávať aj na SLovensku, ked ho podáva v Rakúsku?
    Ak je dańovým rezidentom SR podáva DP aj v Rakúsku, aj v SR.
    Urobiť ho môže podľa výplatných pások. Tie potom príloží k k DP.
    __________________
    Katija

    Sica je offline (nepripojený) Sica

    Sica
    Mňa by zaujímalo, či si musí môj brat robiť DP, keď bol prvé dva týždne na ÚP - nepoberal nič a od 14.1. odišiel do Nórska. Má odtiaľ potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Je tam ešte stále zamestnaný. Na SR nemal v roku 2008 žiadny príjem. Príjmy z Nórska sú vyňaté, takže treba robiť DP? Ďakujem.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Aj keď sú vyňaté, DP podať musí. Za predpokladu, že je stále rezidentom Slovenska.

    sueh je offline (nepripojený) sueh

    nič zaujímavé sueh
    Ďakujem za odpoveď.
    Máš však ešte jednu otázku, na ktorej sa nemôžem zhodnúť s niektorými účtovníkmi.
    Mám v tlačive DP vyplniť aj riadky 49 až 53? Podotýkam, že ide stále o toho istého klienta pracujúceho v Rakúsku.
    Ja si myslím, že ich vyplňovať netreba.
    Čo vy na to?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    sueh Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Máš však ešte jednu otázku, na ktorej sa nemôžem zhodnúť s niektorými účtovníkmi.
    Mám v tlačive DP vyplniť aj riadky 49 až 53? Podotýkam, že ide stále o toho istého klienta pracujúceho v Rakúsku.
    Ja si myslím, že ich vyplňovať netreba.
    Čo vy na to?
    Prečo chceš vyplňovať r. 49 až 53 - to sú riadky pre "zápočet", a ty máš príjem "vyňatie"

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Prosím! Horí to! Dostalo sa mi do rúk/až teraz/rakúske daňové priznanie a mám podľa toho vypísať naše DP typ B. Môžem si to s vami skontrolovať? V tabuľke 1 riadok 2 vypíšem príjem 20000E výdaje 16000E. Na riadku 42 a 68 budem mať 4000E. Mínus nezdaniteľná časť 3200E. Na riadku 78 mám po výpočte 152E. A teraz na riadku 79 dám základ 4000E alebo príjem 20000E. Tak či tak mi vyjde nula. Je to možné? To z týchto príjmov nič neplatí? Lebo ani v Rakúsku nič neplatil. A čo mám k tomu nášmu DP priložiť?
    Prosím odpovedzte mi niekto, lebo v pondelok to musím odovzdať.

    Čo mám vyplniť do riadku 87? Je tam na výber: (r.81 alebo r.78)alebo(r.81-r.86 alebo r.78-r.86) to si mám akože vybrať? V jednom prípade mi vychádza nula a v tom druhom vysoká suma. r.81=0,- r. 78= 7800Sk, r. 86=0,-
    Tak platiť alebo neplatiť?

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    To mi je jasné, že to ešte prepočítam do Sk konverzným kurzom. Zatiaľ som údaje vyberala len z rakuskeho DP.
    veronikasad vieš mi odpovedať na moju otázku? Som z toho blbá, či mám platiť daň z riadku 78 alebo nič. Díky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.