Zavrieť

Porady

DP 16 ročného dieťaťa

Zachytila som v rádiu informáciu, že DP môžu podať aj deti, ktoré majú stavebné sporenie, ak si chcú upaltniť vrátenie zrazenej zrážkovej dane z úrokov. Dieťa má 16. rokov. Aký je váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nina92 Pozri príspevok
    Zachytila som v rádiu informáciu, že DP môžu podať aj deti, ktoré majú stavebné sporenie, ak si chcú upaltniť vrátenie zrazenej zrážkovej dane z úrokov. Dieťa má 16. rokov. Aký je váš názor?
    Daňové priznanie za dieťa vyplní zákonný zástupca, teda rodič, a vyžiada si zrazenú zrážkovú daň.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nina92 Pozri príspevok
    Zachytila som v rádiu informáciu, že DP môžu podať aj deti, ktoré majú stavebné sporenie, ak si chcú upaltniť vrátenie zrazenej zrážkovej dane z úrokov. Dieťa má 16. rokov. Aký je váš názor?
    áno je to pravda, kuk do linku

    http://blogy.etrend.sk/mihalblog/dan...7./155028.html

    Nina92 je offline (nepripojený) Nina92

    Nina92
    Na 1. stane DP Typ B uvediem meno dieťaťa, na druhej meno zákonného zástupcu. Je to ok?

    Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

    Kandrea
    Prosím Vás, ako je to keď má dieťa vkladnú knižku a úroky sú pripísané za obdobie od 8.2.2008 do 8.2.2009. Môžem ich uviesť do daňového priznania celé, alebo len alikvotnu časť do 31.12.2008. ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Kandrea Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako je to keď má dieťa vkladnú knižku a úroky sú pripísané za obdobie od 8.2.2008 do 8.2.2009. Môžem ich uviesť do daňového priznania celé, alebo len alikvotnu časť do 31.12.2008. ďakujem
    len do 31.12.08

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kandrea Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako je to keď má dieťa vkladnú knižku a úroky sú pripísané za obdobie od 8.2.2008 do 8.2.2009. Môžem ich uviesť do daňového priznania celé, alebo len alikvotnu časť do 31.12.2008. ďakujem
    Stretla som sa s takýmto prípadom, treba si vypýtať potvrdenie z banky o výplate úrokov a zrazenej dani za obdobie od 8.2.-31.12.08

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Možno blbá otázka, ale: Prečo sa prikladá v tomto prípade k daňovému priznaniu aj rodný list?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    nela07 Pozri príspevok
    Možno blbá otázka, ale: Prečo sa prikladá v tomto prípade k daňovému priznaniu aj rodný list?
    Možno preto, aby bolo zrejmé, že ste rodič-zákonný zástupca (str. 2 II.oddiel), ktorý je oprávnený podať DP za svoje dieťa.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    No áno, je to logické. Lebo mi napadlo, že som vypisovala jedno daňové za 17. ročné dieťa, a vypisovala som tam zákonného zástupcu, ale nenapadlo mi tam priložiť rodný list.Snáď sa ozvú, keď to budú chcieť. Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.