Zavrieť

Porady

podanie DP za zomreleho

Prosim o surnu radu,
za zomreleho (zomrel 6.1.2009) je povinny dedic v zmysle zakona o DzP par.45 ods. 4 podat do 3 mesiacov od umrtia DP.
Jeho prijmy na zaklade potvredenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti su len 73 Sk (vsetky sumy su este v Sk na tomto potvrdeni ale mali by byt v EUR, nie?) je to vsak velmi maly prijem je aj tak vdova povinna podat DP za rok 2009!!
Na akom danovom priznani? - skusala som vyplnat DP na drsr ale tam je moznost zvolit len rok 2007 alebo 2008!
Aka by bola vyska nezdanitelnej casti ZD na rok 2009???
Dakujem Vam

viem ze su to banalne otazky ale zaskocili ma, hlavne to potvrdenie o zdanitelnych prijmoch v Sk??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bursi Pozri príspevok
    Prosim o surnu radu,
    za zomreleho (zomrel 6.1.2009) je povinny dedic v zmysle zakona o DzP par.45 ods. 4 podat do 3 mesiacov od umrtia DP.
    Jeho prijmy na zaklade potvredenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti su len 73 Sk (vsetky sumy su este v Sk na tomto potvrdeni ale mali by byt v EUR, nie?) je to vsak velmi maly prijem je aj tak vdova povinna podat DP za rok 2009!!
    Na akom danovom priznani? - skusala som vyplnat DP na drsr ale tam je moznost zvolit len rok 2007 alebo 2008!
    Aka by bola vyska nezdanitelnej casti ZD na rok 2009???
    Dakujem Vam

    viem ze su to banalne otazky ale zaskocili ma, hlavne to potvrdenie o zdanitelnych prijmoch v Sk??
    Pri takomto príjme nevzniká povinnosť podať DP. Nakoľko príjem je nižší ako 50% nezdaniteľnej čiastky.

    podanie DP za zomreleho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.