Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch v CZK

Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť, robím daňové priznanie a od jedného zamestnanca mám potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti v češtine a v českých korunách. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tak s tým asi nič, lebo to je pre naše DP neprijateľné...v čechách sa na tomto potvrdení uvádzajú odvody zamestnávateľa, nie zamestnanca. Treba urobiť DP buď z výplatných pások, alebo zo mzdového listu alebo si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom ....ale zamestnanca.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Tak s tým asi nič, lebo to je pre naše DP neprijateľné...v čechách sa na tomto potvrdení uvádzajú odvody zamestnávateľa, nie zamestnanca. Treba urobiť DP buď z výplatných pások, alebo zo mzdového listu alebo si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom ....ale zamestnanca.

    Ja som to riešila včera , telefonicky som požiadala firmu o zaslanie potvrdenia , že koľko firma zrazila zamestnancovi a odviedla do ZP a SP . No na moje prekvapenie do hodinky som to mala v emailoch a originál poslali zamestnancovi domov .

    Sú ochotní spolupracovať .

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    Tak to ste mali ústretovú firmu. Ja som tam volala pred chvíľou a tiež som ich o to prosila ale nič mi neposlali. Vraj mám s tým zbehnúť na daňový úrad čo s tým.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No a na daňovom ti povedia to, čo som ti napísala. Tiež to mám z vyjadrenia DR... písal a zisťoval to kamarát ešte pred mesiacom.

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    Ďakujem Daniela za odpovede. Lenže tá pani nebola ochotná mi žiadny ďalší doklad poslať, len povedala že odvody sú 12,5%. A vraj to mám prepočítať nejakým ročným kurzom ani neviem akým. Nebola dvakrát ochotná ani nápomocná.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Asi by som si zavolala na Finanční úřad, pod ktorý tá firma patrí a povedala im, že nie sú ochotní poskytnúť doklady potrebné k DP na Slovensku. Ale pre istotu by som im to aj napísala a s kópiou išla na náš DÚ, kde by som aj napriek pokročilému dátumu dala žiadosť o odklad podania DP. Lebo čo už s babou... a jednu kópiu by som poslala aj jej. Hold stále sú na administratívnych stoličkách "ouřadové".

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť, robím daňové priznanie a od jedného zamestnanca mám potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti v češtine a v českých korunách. Čo s tým?
    českému jazyku dúfam rozumieme všetci a české koruny prepočítaš na SK priemerným kurzom CZK za rok 2008

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    Tak to ste mali ústretovú firmu. Ja som tam volala pred chvíľou a tiež som ich o to prosila ale nič mi neposlali. Vraj mám s tým zbehnúť na daňový úrad čo s tým.
    Vypýtaj si výplatné pásky od zamestnanca

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Tiež sme mali podobný problém s potvrdením o príjme z Čiech

    Prerátali sme odvody 12,5% za zamestnanca, prerátali sumy kurzom a toto napísali do poznámky DP a odovzdali s tým potvrdením o príjme, kde sú len odvody zamestnávateľa na DÚ. Oni nemali protesty a prebrali to bez problémov. Sami vedeli, že aké sú s tým teraz komplikácie. Bohužial ani žiadne výplatné pásky sme nemali.
    Či už DÚ vyzve klienta na predloženie potrebného potvrdenia, to sa už pri preberaní nikto nevyjadril.

    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch v CZK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.