Zavrieť

Porady

preradenie majetku do osob. užívania

FO viedla JÚ v roku 2008 ukončila živnosť.
Predtým odpisoval automobil a v roku 2008 som neuplatnila odpis a teraz zostaková hodnota auta je 60 000( 2x odpis)

Čo s týmto odpisom ako ho dať do výkazu , alebo ho tam nedám ?´
Ostatné výkazy budú nulové , záväzky a pohľadávky nemá ? ukončená živnosť .ZD bol upravený v DP za 07.

a keby som ho v roku 2008 preradila do osobného užívania , aké povinnosti mám ? (DPh neuplatnená )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bianka1 Pozri príspevok
    FO viedla JÚ v roku 2008 ukončila živnosť.
    Predtým odpisoval automobil a v roku 2008 som neuplatnila odpis a teraz zostaková hodnota auta je 60 000( 2x odpis)

    Čo s týmto odpisom ako ho dať do výkazu , alebo ho tam nedám ?´
    Ostatné výkazy budú nulové , záväzky a pohľadávky nemá ? ukončená živnosť .ZD bol upravený v DP za 07.

    a keby som ho v roku 2008 preradila do osobného užívania , aké povinnosti mám ? (DPh neuplatnená )
    automobil preradíš z obchodného majetku do osobného užívania zápisom na karte a vyradíš ho. S odpisom nič nerobíš.
    Ak by však tento automobil do 5 rokov od skončenia podnikania predal, príjem musíš zdaniť v § 8.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    veronikasad Pozri príspevok
    automobil preradíš z obchodného majetku do osobného užívania zápisom na karte a vyradíš ho. S odpisom nič nerobíš.
    Ak by však tento automobil do 5 rokov od skončenia podnikania predal, príjem musíš zdaniť v § 8.
    Výdavkom pri predaji do 5 rokov bude zostatková cena t.j. 60 000,-. Ak ho predá pod 60 000,- tak výdavok do výšky príjmu.

    preradenie majetku do osob. užívania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.