Zavrieť

Porady

Odpočitateľná položka na manželku

Zdravím,
chcem sa opýtať či môžem uplatniť odpočitateľnú položku na manželku v alikvotnej čiatke, svatba bola 09/2008:
Prijem manželky 01-05/2008 - 29 821 Sk, 06-09/2008 - podpora v nezamestn. 35 772 Sk. Od 10-12/2008 sociálne dávky. Môžem uplatniť 3 x /8 208 Sk/ keďže od 10/2008 bola vyplatená len sociálna dávka a tá by sa tam rátať nemala??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bodula Pozri príspevok
    Zdravím,
    chcem sa opýtať či môžem uplatniť odpočitateľnú položku na manželku v alikvotnej čiatke, svatba bola 09/2008:
    Prijem manželky 01-05/2008 - 29 821 Sk, 06-09/2008 - podpora v nezamestn. 35 772 Sk. Od 10-12/2008 sociálne dávky. Môžem uplatniť 3 x /8 208 Sk/ keďže od 10/2008 bola vyplatená len sociálna dávka a tá by sa tam rátať nemala??? Ďakujem.
    Pozri príklad výpočtu tu :


    http://www.porada.sk/967623-post3.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Summa summárum 8.226.-. Správne som počítala? Pri základe dane max. 906984.-.Teraz som pozrela na § 47 a ten velí zaokrúhliť nadol, takže opravujem, NČ bude po zaokrúhlení vo výške 8.225,-Sk .
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.09 at 16:29

    Bodula je offline (nepripojený) Bodula

    Bodula
    Ešte ma napadlo - v riadku 31 /DP B/ bude uvedena vo vlastnych prijmoch manželky suma 65 593??

    Bodula je offline (nepripojený) Bodula

    Bodula
    Ešte ma napadlo - v riadku 31 /DP B/ bude uvedena vo vlastnych prijmoch manželky suma 65 593??

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Bodula Pozri príspevok
    Ešte ma napadlo - v riadku 31 /DP B/ bude uvedena vo vlastnych prijmoch manželky suma 65 593??
    Áno.
    DO vlastného príjmu manželky sa vždy započítava príjem dosiahnutý za celý rok, aj keď boli manželia len časť roka. (z prísp. č. 3)

    Odpočitateľná položka na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.