Zavrieť

Porady

dohoda o zrážkach zo mzdy

Dobrý deň,

prosím vás, potrebujem súrne pomoc. Zamestnanec spôsobil firme škodu, ktorú je ochotný zaplatiť. Zamestnávateľ sa s ním dohodol na zrážkach zo mzdy. Viete mi poradiť, čo všetko by mala dohoda o zrážkach zo mzdy obsahovať, alebo ako má znieť?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    danielko
    Dobrý deň,

    prosím vás, potrebujem súrne pomoc. Zamestnanec spôsobil firme škodu, ktorú je ochotný zaplatiť. Zamestnávateľ sa s ním dohodol na zrážkach zo mzdy. Viete mi poradiť, čo všetko by mala dohoda o zrážkach zo mzdy obsahovať, alebo ako má znieť?

    Ďakujem.
    Zakladne udaje o zamestnancovi a firme. Vysku zrazky, od kedy do kedy sa bude zrazka vykonavat (mesiace), podpisy oboch stran.....

    alebo uznanie zavazku zo strany zamestnanca ....nasla som taketo vzory

    Uznanie záväzku na náhradu škody

    (§ 191 ZP)

    Udaje o firme<O:p</O:p

    Vec: Uznanie záväzku na náhradu škody
    <O:p

    Pracujem vo Vašej spoločnosti ako .......... od ....... a to na základe pracovnej zmluvy zo dna..... V ten istý deň sme uzavreli aj dohodu o hmotnej zodpovednosti, ktorou som prevzal zvýšenú zodpovednosť za zverené predmety.

    Pri inventúre vykonanej dna ..... bol za obdobie od .... do ..... zistený schodok v sume ......... Sk.

    Výsledok inventúry uznávam a som si vedomý aj svojej zodpovednosti za škodu na hodnotách zverených na vyúčtovanie podľa dohody o hmotnej zodpovednosti.

    Preto uznávam sumu ..... Sk z titulu náhrady škody a zaväzujem sa túto škodu uhradiť v štyroch mesačných splátkach po .... Sk od 1. augusta 2002, pričom každú splátku zaplatím vždy najneskôr do 10. dňa každého mesiaca. Za vyhovenie ďakujem a ostávam s pozdravom.



    Dohoda o uznaní zaväzku na náhradu škody

    (§ 191 ods. 3 ZP)

    Udaje o firme

    Udaje o zamestnancovi, funkcia, bydlisko
    <O:p></O:p>

    uzatvárajú túto dohodu

    o uznaní zaväzku na náhradu škody

    1. XY pracuje v ......... ako ........ na základe pracovnej zmluvy zo dna ....., kedy bola uzavretá aj dohoda o hmotnej zodpovednosti za hodnoty zverené na vyúčtovanie, a to hlavne textilné výrobky, rôzny materiál a iné hodnoty.

    2. Pri inventúre vykonanej dna .... za obdobie od ...do ....bol zistený schodok v sume ... Sk. S výsledkom inventúry XY súhlasí, až na sumu ... Sk, ktorá nebola vyčíslená za chýbajúci tovar, ale za znehodnotený v dôsledku zlých skladovacích priestorov.

    3. Poverený zamestnanec uznal námietku XY za dôvodnú a o sumu ...Sk znížil zistený schodok.

    4. Medzi účastníkmi došlo potom k uzavretiu dohody, na základe ktorej sa XY zaväzuje svojmu zamestnávateľovi zaplatiť sumu .... Sk v ... Sk mesačných splátkach, počnúc prvou splátkou v mesiaci ........ , vždy do 15. dňa každého mesiaca.

    5. Táto dohoda bola napísaná vo dvoch vyhotoveniach, z ktorých jedno prevzal zamestnanec a jedno zostalo zamestnávateľovi.


    Dufam, ze som pomohla
    Naposledy upravil Bubika : 08.07.05 at 14:54

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    danielko
    Bubika,

    stokrát ĎAKUJEM, zachránila si ma. ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM.
    som velmi rada...... a nemusis tolko dakovat ...... tiez obcas potrebujem poradit

    dohoda o zrážkach zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.