Zavrieť

Porady

Spol. zmluva podpísaná v 2008, fi zapisaná v OR až v 2009, treba podavat DP?

Spol. zmluva o založení bola podpísaná 1.12.08, aj zivnostenský list je z decembra, ale zapísana na OR bola až 29.01.2009. Mám podávať DP k dani z príjmov za 2008?
Este v decembri mala firma založený bankový ucet a bol uskutočnený vklad zakl. imania, teda ku koncu roku mala zostatok na ucte.

dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuscany je offline (nepripojený) tuscany

    tuscany
    som zistila že DIC bolo pridelené v 02/2009 takze mi z toho vychádza ze sme platcom dane z prijmu až od 2009, ale ak mi to niekto skúsený potvrdi budem velmi vdacna

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    nie.spoločnosť vznikla v roku 2009.t.j. je povinná viesť účtovníctvo od dňa svojho vzniku. (v r. 2008 bola založená). ku dňu vzniku urobíte otváraciu súvahu kde bude uvedený aj zostatok na uvedenom účte. zriaďovacie náklady (ak sa nebudú odpisovať) budú nákladmi r.2009

    Spol. zmluva podpísaná v 2008, fi zapisaná v OR až v 2009, treba podavat DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.