Zavrieť

Porady

zahranicna pracovna cesta

Ahojte, prosim poradte niekto...
Zamestnanec isiel na pracovnu cestu do Polska v nedelu o 12.30 vycestoval, do Polska prisiel vecer o 21.00.
Pondelok, utorok, streda bolo skolenie, v ktorom boli zahrnute iba ranajky.
Diety v Polsku su 37 Eur/ 1den.
Ratam spravne ked ranajky su 25% z diet, to je 3 x 27,75 ( Po, Ut, St) + 50% z diet za nedelu co je 18,5 Eur ?
Dakujem pekne za pomoc
Naposledy upravil zuzka33 : 30.03.09 at 06:52
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zuzka33 Pozri príspevok
Ahojte, prosim poradte niekto...
Zamestnanec isiel na pracovnu cestu do Polska v nedelu o 12.30 vycestoval, do Polska prisiel vecer o 21.00.
Pondelok, utorok, streda bolo skolenie, v ktorom boli zahrnute iba ranajky.
Diety v Polsku su 37 Eur/ 1den.
Ratam spravne ked ranajky su 25% z diet, to je 3 x 27,75 ( Po, Ut, St) + 50% z diet za nedelu co je 18,5 Eur ?
Dakujem pekne za pomoc
Dôležitý pre výpočet stravného je čas prechodu hranicou. Ak ten čas, čo uvádzaš, je čas prechodu hranicou, tak výpočet je správny, akurát si zabudla na vreckové, čo je 5-40% zo stravného (presnú výšku vreckového určuje firma, ak neurčí, tak je 5%).

Takže v tvojom prípade to bude:

1. deň - 18,5 + 0,98 = 19,48 €
2. deň - 27,5 + 1,85 = 29,35 €
3. deň - 27,5 + 1,85 = 29,35 €
4. deň - 27,5 + 1,85 = 29,35 €

Spolu teda 107,53 €.

Ak máte určené vyššie vreckové, tak sumy bude vyššia.
0 0
zuzka33 zuzka33

zuzka33 je offline (nepripojený) zuzka33

Dakujem pekne za pomoc.
A o tom vreckovom som vobec nevedela, takze este raz vdaka
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ak rozumiem tomu dobre, ak sa zamestnancovi da vykon prace rovno do pracovnej zmluvy miesto v zahranici, diety ako ani doprava na pracovisko sa mu neplatia. V pripade, ze je vyslany na dlhodobu pracovnu cestu, tak sa mu platia cestovne nahrady ako aj doprava?

co robit v pripade dlhodobej pracovnej cesty, ked zamestnavatel bol dohodnuty so zamestnancami na dovolenkach v okt., cize pokupil letenky. avsak zamestnanci tento tyzden pod natlakom dostali schvalene dovolenky na jul (zamestnavatel ma prepadnute letenky), je ochotny im kupit letenky, avsak je jeho povinnost aj dopravit ludi z letiska v bratislave do ich bydliska?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Možno účtovať tuzemskú pracovnú cestu v Bratislave z KE cez Maďarsko ako ZPC?
Vďaka
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Dobrý deň,

zamestnanec bol na služobnej ceste v zahraničí. Má 40 hod.pracovný týždeň, na služobku odišiel vo štvrok a vrátil sa v utorok. Má nárok na mzdu a mzdové zvýhodnenie za nadčasové hodiny cez služobku v sobotu a v nedeľu alebo si môže vyčerpať náhradné voľno?
Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Tweety Pozri príspevok
Možno účtovať tuzemskú pracovnú cestu v Bratislave z KE cez Maďarsko ako ZPC?
Vďaka
Tak toto je zaujímavý prípad, ale môže byť reálny.

Ak vychádzame z faktu, že zamestnancovi patria náhrady za čas strávený v zahraničí počas pracovnej cesty, tak si myslím, že má legitímny nárok na stravné v zahraničí. Akurát to už nebude TPC, ale ZPC, hoci cieľ cesty nie je v zahraničí, ale na SK. V zmysle zákona o CN zamestnanec má nárok na náhrady za čas strávený na SK a rovnako aj za čas strávený v zahraničí.

Tým, že mu zamestnávateľ vopred schváli trasu cez HU, teda súhlasí s tým, že pôjde o ZPC, tak vo vyplatení náhrad nevidím problém. Problém by mohol byť, keby zamestnávateľ vyslas zamestnanca do KE na vyslovene TPC a zamestnanec by svojvoľne cestoval cez HU. Vtedy by mu zamestnávateľ nemusel uznať jeho nárok na zahraničné náhrady, lebo v cestovnom príkaze (TPC) mu prikázal cestovať po Slovensku a nie v zahraničí. Ak to ale schválil ako ZPC, tak je to OK.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Tak toto je zaujímavý prípad, ale môže byť reálny.

Ak vychádzame z faktu, že zamestnancovi patria náhrady za čas strávený v zahraničí počas pracovnej cesty, tak si myslím, že má legitímny nárok na stravné v zahraničí. Akurát to už nebude TPC, ale ZPC, hoci cieľ cesty nie je v zahraničí, ale na SK. V zmysle zákona o CN zamestnanec má nárok na náhrady za čas strávený na SK a rovnako aj za čas strávený v zahraničí.

Tým, že mu zamestnávateľ vopred schváli trasu cez HU, teda súhlasí s tým, že pôjde o ZPC, tak vo vyplatení náhrad nevidím problém. Problém by mohol byť, keby zamestnávateľ vyslas zamestnanca do KE na vyslovene TPC a zamestnanec by svojvoľne cestoval cez HU. Vtedy by mu zamestnávateľ nemusel uznať jeho nárok na zahraničné náhrady, lebo v cestovnom príkaze (TPC) mu prikázal cestovať po Slovensku a nie v zahraničí. Ak to ale schválil ako ZPC, tak je to OK.
Vrelá vďaka za usmernenie, takýchto ciest máme dosť a mali sme dilemu s náhradami. Prajem Ti krásny a úspešný dník.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

bobotova Pozri príspevok
Dobrý deň,

zamestnanec bol na služobnej ceste v zahraničí. Má 40 hod.pracovný týždeň, na služobku odišiel vo štvrok a vrátil sa v utorok. Má nárok na mzdu a mzdové zvýhodnenie za nadčasové hodiny cez služobku v sobotu a v nedeľu alebo si môže vyčerpať náhradné voľno?
Ďakujem.
Záleží od toho, čo robil v zahraničí cez sobotu a nedeľu. Ak počas týchto dní nepracoval, tak nemá nárok na náhradu mzdy alebo náhradné voľno. Vtedy on mal vlastne voľno v zahraničí, tak nevidím dôvod, prečo by mu mal zamestnávateľ za tento čas platiť.

Pozri si túto tému, tam so to popisoval podrobnejšie:

http://www.porada.sk/t35452-pracovny...nej-cesty.html

a prípadne aj tu, tiež sa tam o tom diskutovalo:

http://www.porada.sk/t8723-sluzobna-...ca-nadcas.html
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
evae Pozri príspevok
ak rozumiem tomu dobre, ak sa zamestnancovi da vykon prace rovno do pracovnej zmluvy miesto v zahranici, diety ako ani doprava na pracovisko sa mu neplatia. V pripade, ze je vyslany na dlhodobu pracovnu cestu, tak sa mu platia cestovne nahrady ako aj doprava?
Výkon práce je v zahraničí, ale sídlo firmy je v SK, taktiež jeho bydlisko. V tomto prípade sa považuje táto práca ako dlhodobá pracovná zahraničná
cesta.
co robit v pripade dlhodobej pracovnej cesty, ked zamestnavatel bol dohodnuty so zamestnancami na dovolenkach v okt., cize pokupil letenky. avsak zamestnanci tento tyzden pod natlakom dostali schvalene dovolenky na jul (zamestnavatel ma prepadnute letenky), je ochotny im kupit letenky, avsak je jeho povinnost aj dopravit ludi z letiska v bratislave do ich bydliska?
No, priznám sa, ja byť na mieste zamestnancov, tiež by som nesúhlasila v tomto prípade, lebo sa tu pravdepodobne jedná o prípad, keď sú zamestnanci dlhodobo mimo miesta bydliska s diktátom, že dovolenka musí byť v októbri, nie v lete. Či je povinný ich prepraviť do miesta bydliska, to nechám na posúdenie iným, ale myslím si, že v rámci tolerancie z jeho strany, by im mal v tomto prípade zabezpečiť dopravu. Ale to je len môj subjektívny názor.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Robím ZCP na SC z KE do Bratislavy cez Maďarsko.Chcem si len overiť, či to mám správne.
Začiatok cesty 7.8.09 05:00 hod.
Prechod hraníc 7.8.09 05:30 hod.
Prechod hraníc 7.8.09 10:00 hod. tu bude stravné v EUR 8,30 ako na SR?
SC v Blave do 8.8.09 01:00 hod.
Prechod hraníc 8.8.09 01:30 hod.
Prechod hraníc 8.8.09 06:00 hod. tu bude 25% zo stravného v Maďarsku?
Koniec cesty 8.8.09 06:30 hod.
Ďakujem za pomoc.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Robím ZCP na SC z KE do Bratislavy cez Maďarsko.Chcem si len overiť, či to mám správne.
Začiatok cesty 7.8.09 05:00 hod.
Prechod hraníc 7.8.09 05:30 hod.
Prechod hraníc 7.8.09 10:00 hod. tu bude stravné v EUR 8,30 ako na SR?
SC v Blave do 8.8.09 01:00 hod.
Prechod hraníc 8.8.09 01:30 hod.
Prechod hraníc 8.8.09 06:00 hod. tu bude 25% zo stravného v Maďarsku?
Koniec cesty 8.8.09 06:30 hod.
Ďakujem za pomoc.
Toto bude kombinácia ZPC a TPC, treba vypočítať, koľko hodín strávil zamestnanec na SK a v HU v ten ktorý deň a podľa toho dať náhradu.

Takže 1. deň:

SK:
5:00 - 5:30 = 0,5 hod.
10:00 - 24:00 = 14 hod. spolu 14,5 hod., náhrada 5,40 EUR

HU:
5:30 - 10:00 = 4,5 hod., náhrada 9,75 + 0,49 (vreckové) = 10,24 EUR


2. deň:

SK:
00:00 - 1:30 = 1,5 hod.
6:00 - 6:30 = 0,5 hod. spolu 2,0 hod., nie je nárok na náhradu, pretože cesta netrvala ani 5 hodín

HU
1:30 - 6:00 = 5,5 hod., náhrada 9,75 + 0,49 (vreckové) = 10,24 EUR

Spolu bude mať nárok na 25,88 EUR.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Chobot Pozri príspevok
Toto bude kombinácia ZPC a TPC, treba vypočítať, koľko hodín strávil zamestnanec na SK a v HU v ten ktorý deň a podľa toho dať náhradu.

Takže 1. deň:

SK:
5:00 - 5:30 = 0,5 hod.
10:00 - 24:00 = 14 hod. spolu 14,5 hod., náhrada 5,40 EUR

HU:
5:30 - 10:00 = 4,5 hod., náhrada 9,75 + 0,49 (vreckové) = 10,24 EUR


2. deň:

SK:
00:00 - 1:30 = 1,5 hod.
6:00 - 6:30 = 0,5 hod. spolu 2,0 hod., nie je nárok na náhradu, pretože cesta netrvala ani 5 hodín

HU
1:30 - 6:00 = 5,5 hod., náhrada 9,75 + 0,49 (vreckové) = 10,24 EUR

Spolu bude mať nárok na 25,88 EUR.
Ďakujem za odpoveď. A ja som si myslela, že stravné sa má dať podľa tej krajiny, v ktorej sa v daný deň nachádza najdlhšie. Ale toto asi platí len pre zahraničie a nie v porovnaní so SR. Takže pre zamestnanca je výhodné chodievať cez maďarsko, vlaste ak by sa tam mal zdržať hoc len 1 hod. tak za to dostane min. 9,75 Eur.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

seda Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. A ja som si myslela, že stravné sa má dať podľa tej krajiny, v ktorej sa v daný deň nachádza najdlhšie. Ale toto asi platí len pre zahraničie a nie v porovnaní so SR. Takže pre zamestnanca je výhodné chodievať cez maďarsko, vlaste ak by sa tam mal zdržať hoc len 1 hod. tak za to dostane min. 9,75 Eur.
ja to len trošku doplním: platí to pre zahr. náhrady ak ide o rôzne meny.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

liba2 Pozri príspevok
ja to len trošku doplním: platí to pre zahr. náhrady ak ide o rôzne meny.
...a ja upresním, že nemusí ísť o rôzne meny, ale o rôzne krajiny . Napr. aj pre AT aj pre HU je mena EUR a v prípade cesty cez AT aj HU sa zoberie tá krajina, kde strávi zamestnanec viac hodín (sú tam rôzne náhrady).
0 0
Anna8 Anna8

Anna8 je offline (nepripojený) Anna8

Dobry den,

poprosim Vas o radu, nikde som nenasla odpoved,
nas zamestnanec bol v Prahe na sluzobnej ceste (viackrat), ma narok na stravne 600 CZK (vzdy bol viac ako 12 hod., odchody okolo 6.00, prichod okolo 22.00), doniesol mi par blokov za stravu, par znamena, ze jeden den jeden blok s casom 9.30, druhy den 15.30...,
jedna vec je, ze podla coho ja urcim, ci su to ranajky, obed alebo vecera, ked napriklad kupil stravu o 16.00?
druha vec je, ze su to male sumy, napriklad povedzme, ze ma obed za 125 CZK, kratim mu stravne o 40%? cize vyplatim mu 600 - 600 x 0,4 = 360 CZK a do nakladov na 512ku dam 360 + 125 + vreckove alebo vyplatim mu 600 - 125 = 475 CZK a na 512ku dam 475 + 125 + vreckove?

dakujem moc vopred
0 0
Anna8 Anna8

Anna8 je offline (nepripojený) Anna8

samozrejme vyplatim mu aj to vreckove, to som tam vynechala :-)
0 0
Anna8 Anna8

Anna8 je offline (nepripojený) Anna8

Prosim, poradte mi...
0 0
Anna8 Anna8

Anna8 je offline (nepripojený) Anna8

teraz ma napadlo, ze som tam neuviedla, ze tie bloky, ktore zamestnanec doniesol, boli platene kartou k firemnemu uctu..

prosim, skuste mi pomoct,
este ma napadlo jedno riesenie, resp. kolegyna odporucala, hodit tie bloky na 513ku repre a 600 CZK vyplatit...
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Dobry den,
majitel bol na skoleni v Rakusku a to:
16.3. KE - Svaty Jur odchod 18.30, prichod 22.45.
17.3. Svaty Jur - hran. prechod 9.00.-9.30
hranica - Rakusko 9.30.-17.00
tu bola poskytnuta vecera
18.3. az 20.3. skolenie, 3x poskytnuty obed 1x aj vecera
21.3. Rakusko - hran. prechod 8.30 - 16,00
hranica - Svaty Jur 16,00 - 16,30
Svaty Jur - Kosice 17,00 - 21,45

V Alfe mi vychadza stravne za 16.3. 7.20 EUR a za 17.3. 45 EUR. Ktoru sumu mu mam kratit o 25% (dostal veceru 17.3.)?
Dakujem.
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

keri Pozri príspevok
Dobry den,
majitel bol na skoleni v Rakusku a to:
16.3. KE - Svaty Jur odchod 18.30, prichod 22.45.
17.3. Svaty Jur - hran. prechod 9.00.-9.30
hranica - Rakusko 9.30.-17.00
tu bola poskytnuta vecera
18.3. az 20.3. skolenie, 3x poskytnuty obed 1x aj vecera
21.3. Rakusko - hran. prechod 8.30 - 16,00
hranica - Svaty Jur 16,00 - 16,30
Svaty Jur - Kosice 17,00 - 21,45

V Alfe mi vychadza stravne za 16.3. 7.20 EUR a za 17.3. 45 EUR. Ktoru sumu mu mam kratit o 25% (dostal veceru 17.3.)?
Dakujem.
Uz som tento problem ako-tak vyriesila, ale predsa mi ostalo nieco nedoriesene, a to:
dna 21.3. boli nasledujuce odchody - prichody:
Rakusko - hranice 8.30.-16.00
hranice - Sv. Jur 16,00 - 16.30
Sv. Jur - Kosice 17,00- 21.45

Patri za cas v Rakusku stravne 45 EUR a vreckove 18 EUR (40% z 45)? Lebo program Alfa mi za ten den dava stravne len 11,25 EUR (cize 75% z 45) a v ten den zamestnanec nemal poskytnutu ziadnu stravu a tak neviem, preco mi tu sumu program krati. Prosim, poradte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať