Zavrieť

Porady

chyba v tlacive od zamestnavatela

Nasiel som chybu v tlacive od zamestnavatela s nazvom:

Potvrdenie o prijimoch fyzickej osoby zo zav. cinnosti, o preddavkoch na dan.....

uhrn zuctovanych a vypolatenych prijmov 640741

poistne a prispevky 65426

CZD (ciastkovy zaklad dane) 575315.-

uhrn preddavkov na dan (zrazenych podla par. 35) 94697


a teraz ta chyba:

nezdanitelna cast na danovnika (kal. mesiac 1-10) 82080


ale ak si to pocitam podla excel-pomocok tu na porade vychadza mi nezdanitelna cast 76287,-

Ide mi o to ,ze to potvrdenie posielam ako kopiu spolu s danovym priznanim.

Podla mojich prepoctov, kedze som nemal ziaden iny prijem a som dobrovolne nezamestnany za november a december by som mal mat nedoplatok (94815,3 - 94697) = 118 Sk

moje otazky:
1. nevadi ak je v tlacive od zamestnavatela ina nezdanitelna cast ako som si sam vypocital ?

2. v case november,december si sam platim nemocenske vo vyske 750sk/mesiac.
takze ak by som si pridal 1500sk k vydavkom , konecna dan by bol preplatok 238 Sk. kvoli tomuto si ale budem musiet ist pre potvrdenie do zdravotnej poistovni.. mam pravdu ? rozdiel 300sk uz je na povazenie.

dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    goosesk Pozri príspevok
    Nasiel som chybu v tlacive od zamestnavatela s nazvom:

    Potvrdenie o prijimoch fyzickej osoby zo zav. cinnosti, o preddavkoch na dan.....

    uhrn zuctovanych a vypolatenych prijmov 640741

    poistne a prispevky 65426

    CZD (ciastkovy zaklad dane) 575315.-

    uhrn preddavkov na dan (zrazenych podla par. 35) 94697


    a teraz ta chyba:

    nezdanitelna cast na danovnika (kal. mesiac 1-10) 82080


    ale ak si to pocitam podla excel-pomocok tu na porade vychadza mi nezdanitelna cast 76287,-

    Ide mi o to ,ze to potvrdenie posielam ako kopiu spolu s danovym priznanim.

    Podla mojich prepoctov, kedze som nemal ziaden iny prijem a som dobrovolne nezamestnany za november a december by som mal mat nedoplatok (94815,3 - 94697) = 118 Sk

    moje otazky:
    1. nevadi ak je v tlacive od zamestnavatela ina nezdanitelna cast ako som si sam vypocital ?

    2. v case november,december si sam platim nemocenske vo vyske 750sk/mesiac.
    takze ak by som si pridal 1500sk k vydavkom , konecna dan by bol preplatok 238 Sk. kvoli tomuto si ale budem musiet ist pre potvrdenie do zdravotnej poistovni.. mam pravdu ? rozdiel 300sk uz je na povazenie.

    dakujem za rady.
    Potvrdenie zamestnávatela je správne, zamestnanec predpokladal vyšší príjem ako 100-násobok život. minima a neuplatnil si nezd.časť základu dane.

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    nezdaniteľná čiastka na mesiac v roku 2008 bola 8.208.-Sk takže potvrdenie je správne za 10 mesiacov to je 82.080.-SK Ale v daňovom priznaní si uvádzate celú nezdaniteľnú čiastku na rok 2008 je to 98.496.-SK, bez ohľadu na to, či ste pracovali len 1 mesiac alebo celý rok.
    hups /nepozerala som výšku príjmu/ opravujem potvrdenie je správne ale ja mám pri prepočte 575315-1500=573.815.- zohľadnené aj zdr.poistenie platené XI-XII 08
    226746 - /573.815 : 4/ = 83.293.-Sk nezdaniteľnú čiastku. Mne vyšiel preplatok 1.498.-SK
    Naposledy upravil ludmila12 : 30.03.09 at 10:27

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    veronikasad Pozri príspevok
    Nemôže si uplatniť celú NČZD, ZD je vyšší ako 100-násobok živ.minima ...
    Áno potvrdzujem a už som to dala preč, keď som zbadala Tvoj príspevok....Neuvedomila som si vyšší príjem

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    ludmila12 Pozri príspevok
    nezdaniteľná čiastka na mesiac v roku 2008 bola 8.208.-Sk takže potvrdenie je správne za 10 mesiacov to je 82.080.-SK Ale v daňovom priznaní si uvádzate celú nezdaniteľnú čiastku na rok 2008 je to 98.496.-SK, bez ohľadu na to, či ste pracovali len 1 mesiac alebo celý rok.
    hups /nepozerala som výšku príjmu/ opravujem potvrdenie je správne ale ja mám pri prepočte 226746 - /575315 : 4/ = 82.917.-Sk nezdaniteľnú čiastku.

    Bol by som velmi rad, keby si mala pravdu ,,ale nasiel som tu na porade ,ze to cislo je 44,2 x zivotne minimum 4980 co predstavuje sumu len 220116..

    J.

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    goosesk Pozri príspevok
    Bol by som velmi rad, keby si mala pravdu ,,ale nasiel som tu na porade ,ze to cislo je 44,2 x zivotne minimum 4980 co predstavuje sumu len 220116..

    J.
    predsa pre rok 2008 je to 44,2 x 5130 = 226.746.-SK

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    whoops... ja som pozeral stare fora.. a aj tie excel-pomocky su stare.. tie roky idu tak rychlo.. nestiham registrovat zmeny.. trebalo by spravit poriadok na porade


    DAKUJEM velmi..

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    aj ja ďakujem mám prvý bodík vždy sa lepšie radí keď vychádza vyšší preplatok pekný deň Ludka
    goosesk Pozri príspevok
    whoops... ja som pozeral stare fora.. a aj tie excel-pomocky su stare.. tie roky idu tak rychlo.. nestiham registrovat zmeny.. trebalo by spravit poriadok na porade


    DAKUJEM velmi..

    chyba v tlacive od zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.