Zavrieť

Porady

Ako na maximalnu materskú cez živnosť?

Čaute poraďáci,

prečítala som si množstvo príspevkov o materskej dovolenke a živnosti, ktoré ma posunuli v mojom pátraní ďalej, no mám ešte dáke medzery...
Idem si zakladat živnosť a chcem si od začiatku platiť všetky odvody pre prípadnú budúcoročnú materskú dovolenku. No a tu mám zmätok.
Platiť teda chcem do zdravotnej a sociálnej poisťovne tak, aby mi vyšla čo najvyšia možná materská (585 -605 EUR)
To znamená budem platiť maximum nemocenské poistenie povinné aj dobrovolné a socialne poistenie?
Maximálne dobrovolné nemocenské poistenie je vraj zo sumy 30219,- sk (1003 EUR) ale z akej sumy sa vypočítava maximum pri povinnom nemocenskom poistení a socialnom poistení?

Vopred ďakujem za radu

Michaela
<!-- google_ad_section_end -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    V prípade, že si chceš platiť odvody kvôli materskej, tak sa stačí prihlásiť na dobrovoľné nemocenské poistenie.

    V prípade, že si chceš platiť všetky odvody, tak sa môžeš prihlásiť, ale všetko len ako dobrovoľný platca. Na nemocenské z maxima a na ostatné poistenia si môžeš zvoliť sama vymeriavací základ.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    Dobra rada...v pripade, ze chces dostat od socialnej poistovne nejake peniazky, tak si skor ako prejdes na matersku vyrovnaj kazdy halier,ktory im dlhujes. Inak nedostanes ani cent.
    ďalšie riešenie je, že niekedy pred nástupom na MD prerušíš, prípadne zrušíš živnosť a uzavrieš niekde riadny prac.pomer s prac. zmluvou, kde máš aspoň papierovo hrubú mzdu, ktorá sa rovná max. VZ , stačí odrobiť 1 deň a mat. sa ti počíta z tohoto pp.
    Zatiaľ to platí, poznám pár prípadov, otázkou je, kto s tebou pp uzatvorí, ale ak máš nejakého známeho zamestnávateľa, tak to stojí za pokus, nemusíš platiť DNP. Janka

    Ako na maximalnu materskú cez živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.