Zavrieť

Porady

stravne listky-trocha ináč

Ahojte, mám jeden takýto nápad.V potravinách nám platia aj str.lístkami.Mohli by sme tieto lístky aj použiť pre zamestnanca ako stravné? Ved lístky máme v pokladni nahodené ako peniaze.Nie je to šialený nápad?Trhajte ma pomaly.
Dan.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    To je ako keby sa im rovno dávali peniaze. Nemáš na základe čoho robiť predpis, lebo nie je preukázané obstaranie stravných lístkov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No Dan, keby si mi to urobil vo firme, ja ťa ozaj roztrhnem, ale rýchlo! Kde máš doklad, že si tie stravné poukážky kúpil? Ako to chceš zaúčtovať? Ak im dáš tie stravné poukážky, ktoré máš v pokladni, tak im ich aj zdaň, lebo je to tak, ako ti písala Denda, dávaš im peniaze a nezdanené.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dan
    škoda ,bolo by to jednoduché,ale dakujem za mierne odpovede.Dan
    Dan tie mierne odpovede je provokácia? Chceš bitku?

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Aešte niečo-,ktorá firma je momentálne najlacnejšia na trhu so str.listkami?

    Doteraz sme mali Ticket a Vaša stravovacia, teraz je nejaká Duxe alebo doxe
    , nepoznáte ju? Dan

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dan
    Aešte niečo-,ktorá firma je momentálne najlacnejšia na trhu so str.listkami?

    Doteraz sme mali Ticket a Vaša stravovacia, teraz je nejaká Duxe alebo doxe
    , nepoznáte ju? Dan
    Dan, je to DOXX. Ale všetky firmy majú jednaké ceny, ale stravné poukážky sú v rôznych hodnotách.
    Či už je to Vaša stravovacia, DOXX, CHEGUE, Ticket... všetky si zaúčtuje poplatok za sprostredkovanie predaja, ten je v rozdiele pár korún, takže nevidím dôvod, prečo meniť firmu ktorá ti ich predá?!

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ja by som sa chcela opýtať, ako si potom vyučtovávate od firmy tie prijaté šeky? Ved určite im musíš zasielať nejaký súpis odovzdaných poukážok, na základe ktorých ti potom zaplatia cenu mínus nejakú províziu?? A ešte.. ako to zúčtovávaš v tržbe?? Ved aj ked ti prídu tie peniaze, nemôžeš to dať len cez nejakú priebežnú položku , 261, alebo žeby si dávala dvakrát výnos???

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    BABENKO,učtovanie str.listkov máme v poriadku,to bol iba taký blbý napad,ono by to bolo celkom jednoduché ale podla zákona by to nesedelo.Vieš,mysleli sme si,či náhodou tam nie je nejaká trhlinka,ktorá by sa dala využiť.Takže sory za Váš čas.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    babenko1
    Ja by som sa chcela opýtať, ako si potom vyučtovávate od firmy tie prijaté šeky? Ved určite im musíš zasielať nejaký súpis odovzdaných poukážok, na základe ktorých ti potom zaplatia cenu mínus nejakú províziu?? A ešte.. ako to zúčtovávaš v tržbe?? Ved aj ked ti prídu tie peniaze, nemôžeš to dať len cez nejakú priebežnú položku , 261, alebo žeby si dávala dvakrát výnos???
    Babenko, mám klienta, ktorý aby mal podchytených zákazníkov, berie od nich aj stravné poukážky, do ERP ich účtuje ako hotovosť, nakoľko nemá zmluvu so stravovacími spoločnosťami, a on potom za ne nakupuje pre svoju potrebu v hypermarketoch. Keď mi priniesol doklady, kde platil týmito poukážkami, po mojom vykrstení uzatvoril zmluvy a nie je problém.
    Ale viem, že to robia aj takto, pokiaľ ich nie je veľa, myslím tým kusov.

    stravne listky-trocha ináč

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.