Zavrieť

Porady

praca na dohodu a jej zdanenie

Dobry den, prosim Vas o radu v tejto veci : september 2008 som u zamestnavatela odpracoval na dohodu, zvysok roka 2008 na normalny prac. pomer. Ked som od neho ziadal potvrdenie o prijme dostal som 2 tlaciva. Prve sa tykalo prace na TPP, k tomu vyhrady nemam. A druhe sa tykalo obdobia prace na dohodu - a tam je uvedene iba hruby prijem 13995, bez rozpisu o tom aku dan a prip. ine odvody zamestnavatel odviedol. Kedze vyplnujem danove priznanie a tlaci ma cas, skusal som si dane a odvody z tohto prijmu vyratat sam, vyslo mi ze dan z prijmu cini 743 Sk a ostatne odvody 1876 Sk.
Cize 13995 - 1876 - 743 = 11376 netto. Na vypise z banky mam vsak len 11336 Sk teda rozdiel presne 40 SK. Teraz neviem ci slo o nejaku zrazku alebo zle ratam dan a odvody. A dalsi problem je ze neviem kam mam dat tu sumu 743 Sk v danovom priznani. Do riadku 63 to bude spravne ? A este posledna otazka : ak na tom potvrdeni o prijme nie je suma odvodov a dani len hruby prijem, mozem jeho kopiu prilozit k danovemu priznaniu a akceptuju to ? Viem, ze je o 5 minut 12 a preto Vam bude vdacny za kazdu radu... Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emillka je offline (nepripojený) emillka

    emillka
    potvrdenie o príjme od zamestnavateľa musí obsahovať všetky čiastky, t.j. úhrn príjmov, poistné, zákl. dane, zrazenú daň, na Vašom mieste požiadam zamestnavateľa o nové potvrdenie,

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    A druhe sa tykalo obdobia prace na dohodu - a tam je uvedene iba hruby prijem 13995, bez rozpisu o tom aku dan a prip. ine odvody zamestnavatel odviedol. Kedze vyplnujem danove priznanie a tlaci ma cas, skusal som si dane a odvody z tohto prijmu vyratat sam, vyslo mi ze dan z prijmu cini 743 Sk a ostatne odvody 1876 Sk.
    odvody do poisťovní z dohody sa neplatia - mala byť uvedená iba daň / zrážková §43 alebo preddavková §35

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Na vypise z banky mam vsak len 11336 Sk
    rozdiel 2659 je daň /§35

    13995:100x19=2659
    13995 - 2659 = 11336

    všetky potrebné údaje sú k dispozícií
    vyhlásenie teda nebolo podpísané

    emillka je offline (nepripojený) emillka

    emillka
    hanelie Pozri príspevok
    rozdiel 2659 je daň /§35

    13995:100x19=2659
    13995 - 2659 = 11336

    všetky potrebné údaje sú k dispozícií
    vyhlásenie teda nebolo podpísané
    nestretla som sa takou situáciou, daň má byť vyčíslená v potvrdení o prímoch,z ktorého sa vychádza pri výpočte dane, závislá činnosť typ A aj keď súhlasím s vašim vypočtom

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    súhlasím, ale je 14.00 posledného dňa DP - takže nové potvrdenie by asi nestíhal

    praca na dohodu a jej zdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.