Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za zamestnanca, opäť prosím súrne o pomoc

DNES mi zamestnanec oznámil, že chce daňové priznanie. Ale mám teraz problém. V roku 2007 bol živnostník, neplatil odvody, lebo bol oslobodený od platenia. 1.3.2008 nastúpil do firmy, predtým bol asi sedem mesiacov na marodke, počas tejto marodky zrušil živnosť.
A teraz ja mám problém, stačí mu urobiť ročné zúčtovanie dane za obdobie, ktoré u nás odpracoval, čiže za mesiace 3 - 12?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katika0606 Pozri príspevok
    DNES mi zamestnanec oznámil, že chce daňové priznanie. Ale mám teraz problém. V roku 2007 bol živnostník, neplatil odvody, lebo bol oslobodený od platenia. 1.3.2008 nastúpil do firmy, predtým bol asi sedem mesiacov na marodke, počas tejto marodky zrušil živnosť.
    A teraz ja mám problém, stačí mu urobiť ročné zúčtovanie dane za obdobie, ktoré u nás odpracoval, čiže za mesiace 3 - 12?
    Zamestnáv. mu ani DP urobiť nemôže. Môže len RZD, a to len z príjmov co ZČ. Ak mal príjmy aj zo živnosti, podá si DP sám.

    katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

    katika0606
    On príjem zo živnosti v r. 2008, teda za január a február ani nemal, pretože bol na maródke.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katika0606 Pozri príspevok
    On príjem zo živnosti v r. 2008, teda za január a február ani nemal, pretože bol na maródke.
    Ak teda nemal zo živnosti ani príjmy ani výdaje, môžeš mu urobiť RZD.

    Daňové priznanie za zamestnanca, opäť prosím súrne o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.