Zavrieť

Porady

Materská dovolenka a DP

Dobrý deň, potrebujem poradiť:
Žena poberá v roku MD vo výške cca. 60.000,- Sk (1-4, potom rodičovský príspevok).
Popri tom zarobí v roku cca. 100.000,- Sk na dohody o VP, príp. PČ. Niečo bolo zdaňované preddavkom, niečo zrážkou. Ak si urobí za rok 2009 DP "A", a uplatní si zrážku ako preddavky, môže si uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, alebo tam nejakým spôsobom vstupuje aj materská.. Ako je to s nárokom na daňový bonus pri práci len na dohodu?
Ďakujem všetkým za pomoc.
A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AdkaJ Pozri príspevok
    A ako je to s tou materskou? Na daňovom úrade mi tvrdia, že si materskú musí pripočítať k príjmu z dohôd.. ale potom vyjde daňový nedoplatok, nie? (materská vstupuje do príjmu manželky len ak si chce na ňu uplatniť odp. položku manžel..) áno vstupuje do príjmu len na uplatnenie NČ u manžela
    Príjem z MD nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kvietok47 Pozri príspevok
    ako sa to premietne v DP? ja som dnes chcela podat DP. mam potvrdenie od zamestnavatela, potvrdenie zo SP o materskych davkach mesacne.. pani na DU mi povedala ze to vstupuje do prijmu ale kde sa to potom "odratava" aby to nebolo zdanene? vdaka
    ako ešte .. ak si robíš sama sebe DP .. tak materskú nikde neuvádzaš!!! .. však pozri zák oDzP (aj paragraf som ti uviedla) teba - učtovníčku predsa nemôže nejaká pani pomýliť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AdkaJ Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť:
    Žena poberá v roku MD vo výške cca. 60.000,- Sk (1-4, potom rodičovský príspevok).
    Popri tom zarobí v roku cca. 100.000,- Sk na dohody o VP, príp. PČ. Niečo bolo zdaňované preddavkom, niečo zrážkou. Ak si urobí za rok 2009 DP "A", a uplatní si zrážku ako preddavky, môže si uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, áno alebo tam nejakým spôsobom vstupuje aj materská.. Ako je to s nárokom na daňový bonus pri práci len na dohodu? Nárok na ročný DB má.
    Ďakujem všetkým za pomoc.
    A.
    Odpovede v texte.

    AdkaJ je offline (nepripojený) AdkaJ

    AdkaJ
    A ako je to s tou materskou? Na daňovom úrade mi tvrdia, že si materskú musí pripočítať k príjmu z dohôd.. ale potom vyjde daňový nedoplatok, nie? (materská vstupuje do príjmu manželky len ak si chce na ňu uplatniť odp. položku manžel..)

    kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

    kvietok47
    Tweety Pozri príspevok
    Príjem z MD nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky.
    t.j., ze suma materskej vstupuje do prijmov od ktorych sa odpocita poistne a vyjde ciastkovy ZD od ktoreho sa odpocita plna cast NCZD ?
    v mojom pripade mi vychadza nedoplatok na dani kedze prijmy zo zamestnania boli preddavkovo zdanene ale materska nie aj ked si odpocitam celu cast 4025,70 eur . Je tento postup spravny?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kvietok47 Pozri príspevok
    t.j., ze suma materskej vstupuje do prijmov od ktorych sa odpocita poistne a vyjde ciastkovy ZD od ktoreho sa odpocita plna cast NCZD ?
    v mojom pripade mi vychadza nedoplatok na dani kedze prijmy zo zamestnania boli preddavkovo zdanene ale materska nie aj ked si odpocitam celu cast 4025,70 eur . Je tento postup spravny?
    ešte raz ... materská nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky (oslobodený príjem §9)

    kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

    kvietok47
    ako sa to premietne v DP? ja som dnes chcela podat DP. mam potvrdenie od zamestnavatela, potvrdenie zo SP o materskych davkach mesacne.. pani na DU mi povedala ze to vstupuje do prijmu ale kde sa to potom "odratava" aby to nebolo zdanene? vdaka

    kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

    kvietok47
    ja som to tam neuviedla ale ked som sa preistotu spytala tak na DU mi povedala ze to tam ma byt, ze aj ona to tam davala..sla sa spytat aj kolegyni a prisla s tou istou odpovedou.....

    dakujem pojdem to tam zaniest tak ako to je..

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    kvietok47 Pozri príspevok
    ja som to tam neuviedla ale ked som sa preistotu spytala tak na DU mi povedala ze to tam ma byt, ze aj ona to tam davala..sla sa spytat aj kolegyni a prisla s tou istou odpovedou.....

    dakujem pojdem to tam zaniest tak ako to je..
    tak to sa mi nechce veriť, že by tam boli až také nevzdelané daňováčky

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    ewita888 Pozri príspevok
    tak to sa mi nechce veriť, že by tam boli až také nevzdelané daňováčky
    Kvietok 47 Možno ti na DU vysvetlili, že materská sa ráta do tvojho príjmu, ale len kvôli odpočtu NC napr. u manžela a nie v tvojom daňovom priznaní ako zdaniteľný príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.