Zavrieť

Porady

DPH ako to vyriesit

Pekny vecer vsetkym,neviem si radyd 1.1.2009 mi vznikla povinnost zaregistrovat sa ako platca dph doteraz som fakturovala iba ceskej firme bez dph,mam zamestnancov ktory tam pracuju v straznej sluzbe a s firmou mame spisanu len objednavku-objednavame si u Vas napr.16 ludi ako im mam teraz fakturovat s dph?Ja som registrovana len na Slovensku.Co mam robit....?Prosim poradte.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    V prvom rade by si mala preštudovať zákon z DPH. Môžno budeš mať jasnejsie v tom, prečo Ti stačí byť regitrovavá za platiteľa DPH iba v SR.

    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...12-2008-a.html

    Potom musíš vedieť, či Tvôj odberateľ je registrovaný alebo nie je vo svojom členskom štáte, nezaškodí to občas skontrolovať na stránke.
    www.drsr.sk
    Ak nie je registrovaný, tak v tom prípade mu musíš fakturovať aj s daňou.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 01.04.09 at 07:11 Dôvod: preklep

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    Dakujem za odpoved.ale ja by som to potrebovala po lopatisticky lebo sa mi tie zakony uz miesaju...Ano ceska firma je platcom DPH je to s.r.ocka.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sofia7808 Pozri príspevok
    Pekny vecer vsetkym,neviem si radyd 1.1.2009 mi vznikla povinnost zaregistrovat sa ako platca dph doteraz som fakturovala iba ceskej firme bez dph,mam zamestnancov ktory tam pracuju v straznej sluzbe a s firmou mame spisanu len objednavku-objednavame si u Vas napr.16 ludi ako im mam teraz fakturovat s dph?Ja som registrovana len na Slovensku.Co mam robit....?Prosim poradte.....
    V prvom rade si zadefinuješ si službu.
    Podľa môjho názoru je to služba podľa § 15, odst. 8.

    e) pridelenie zamestnancov,

    Miesto dodania si určíš podľa §15, odst. 7.
    Miesto dodania bude Česko, nie tuzemsko, fakturuješ bez Dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.