Zavrieť

Porady

Prihlásenie vozidla

Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť, ktoré doklady potrebujem k prihláseniu auta do evidencie?
Auto som vyhrala. K dokladom som priložila notársku zápisnicu, iný doklad som od vyhlasovateľa nedostala.
Na polícii mi povedali, že potrebujem ešte doklad o nadobudnutí no neviem aký?
Je niekde v zákone uvedené čo všetko potrebujem v prípade výhry?

Na záver vyhercovia boli dvaja: Pani pochadzajúca z BA má auto prihlásené iba na základe not. zápisnice.

Ďakujem pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ja len premýšľam na čo ho chce Bambinko prihlasovať na existujúce papiere , s tým že by následne neslúžilo k preprave.

    Teda môj známy mal nabúrané svoje auto, kúpil taký istý typ z anglicka dovezené, doslova na náhradné diely. Rozobral anglické opravil svoje a zvyšok šlo do šrotu ... teda no ponechal si dosť súčiastok

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Daniela23 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môžete mi prosím poradiť, ktoré doklady potrebujem k prihláseniu auta do evidencie?
    Auto som vyhrala. K dokladom som priložila notársku zápisnicu, iný doklad som od vyhlasovateľa nedostala.
    Na polícii mi povedali, že potrebujem ešte doklad o nadobudnutí no neviem aký?
    Je niekde v zákone uvedené čo všetko potrebujem v prípade výhry?

    Na záver vyhercovia boli dvaja: Pani pochadzajúca z BA má auto prihlásené iba na základe not. zápisnice.

    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Vlastník dosiaľ neevidovaného vozidla, ktorému výrobca alebo zástupca výrobcu vystavil a vydal osvedčenie o evidencii, a držiteľ vozidla uvedený vlastníkom pri prihlásení vozidla (pozri hore) sú povinní orgánu Policajného zboru:
    • predložiť osvedčenie o evidencii,
    • predložiť hore uvedené doklady preukazujúce splnenie podmienok na vykonanie evidenčných úkonov,
    • preukázať svoju totožnosť,
    • vyplniť príslušné tlačivá,
    • umožniť porovnanie údajov uvádzaných v osvedčení s údajmi priamo na vozidle.
    Vlastník vozidla je povinný hodnovernými dokladmi preukázať spôsob nadobudnutia vlastníctva vozidla a plnenie s tým súvisiacich povinností (napr. podľa colného zákona). Na základe týchto dokladov orgán Policajného zboru zapíše vlastníka do dokladov vozidla.

    Podľa môjho názoru, notárska zápisnica osvedčuje spôsob nadobudnutia vozidla.


    viac...
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=158
    Zdravím,
    som majiteľom vozidla vyrobeného v roku 1998. Na inzeráte som našiel ten istý typ vozidla aký vlastním, rovnaký ročník, len v lepšej výbave a technickom stave. Je dovezené zo zahraničia a potrebné ho prihlásiť. Preto by ma zaujímalo či by bolo možné ho prihlásiť na existujúce papiere k vozidlu ktoré vlastním, s tým že by následne už neslúžilo k preprave.
    Za odpoveďe ďakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Buchy,
    no to som nem tušila a nem postrehla, ale hlavne že si v pohode.

    No známy mal len blatníky kapotu a spojler zlý. Teda nabúraný, a jak mal to anglické auto na dvore tak zistil, že má lepšie dvere tak vymenil tie, že má lepšie svetlá ... no proste čo sa dalo a bolo lepšie tak povymieňal samozrejme tam kde je VIN tak tú časť nemenil. Takže jemu sa oplatilo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bambinko.DH Pozri príspevok
    Zdravím,
    som majiteľom vozidla vyrobeného v roku 1998. Na inzeráte som našiel ten istý typ vozidla aký vlastním, rovnaký ročník, len v lepšej výbave a technickom stave. Je dovezené zo zahraničia a potrebné ho prihlásiť. Preto by ma zaujímalo či by bolo možné ho prihlásiť na existujúce papiere k vozidlu ktoré vlastním, s tým že by následne už neslúžilo k preprave.
    Za odpoveďe ďakujem.
    ...nemáš šanc...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xanti Pozri príspevok
    Ja len premýšľam na čo ho chce Bambinko prihlasovať na existujúce papiere , s tým že by následne neslúžilo k preprave.

    Teda môj známy mal nabúrané svoje auto, kúpil taký istý typ z anglicka dovezené, doslova na náhradné diely. Rozobral anglické opravil svoje a zvyšok šlo do šrotu ... teda no ponechal si dosť súčiastok
    ...možno vieš , možno nie ...v pondelok som rozbil ( nie mojou vinou ) mašinu ...poisťovák ohodnotilna totálku ...
    http://www.porada.sk/t51730-p2963-co...ml#post1856724


    ...na nete som objavil tiež auto vhodné pre podobný účel , ako spomínaš , no ale aj nejaký ten zádrhel tam bol .

    Ide o to , že by som musel poň ísť a následné aj doviezť .
    Oprava by tiež niečo stála , nakoľko predsa len nie je každý všeumelec ...
    Súčiastky ako také vymeníš , aj motor ...no kasňu nie a tam je VIN ...s tým sa nedá veľmô zahrávať ...

    Suma sumárum ...aj takáto oprava by bola nerentabilna ( teda pre mňa ) a tým pádom mašinka skočí v šrote .

    Poznámka :
    Po dohode s šrot majstrom odmontujem čo sa dá , čo sa mi hodí a fertig ...
    Na disky + pneu už kupca mám ...niečo poisťovňa pošle , šrotovisko dá tých 33 €......
    .....he , získam viac , ako keby som celé - pojazdné auto predal ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.